Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mars One pakub üheotsapileteid Marsile

Autor/allikas: AFP

Mars One'i kaasasutaja Bas Lansdorp rääkis, et nad otsivad inimesi, keda ülejäänud eluks Marsile saata.

"On olemas tehnoloogia, millega saata inimesed Marsile ning neid seal ka elus hoida," rääkis Lansdorp. "Ent tehnoloogiat, millega inimesed Marsilt Maale tagasi saada pole veel olemas," selgitas Lansdorp, kes Mars One'i projekti veab. Projekt seisneb kokkuvõtlikult selles, et leida inimesed, keda kaheksa aastat eluks Marsil ette valmistada ja nad siis sinna saata. Tagasitulekut ei ole ette nähtud, vahendas CBC News.

"Nad veedavad oma päevi umbes nagu meiegi, aga nad teevad seda kõige põnevamas keskkonnas üldse. Suurema osa ajast veedavad nad, eriti esimene meeskond, ehitades. Kui nad maabuvad, siis ootab neid eluks kõlbulik baas, aga nad peavad selle oma uueks koduks ümber ehitama, sest sinna nad jäävad oma elude lõpuni," sõnas Lansdorp.

Lansdorp selgitas, et nad otsivad inimesi, kelle peale saab loota ning kes oleksid koostöövõimelised ning "oma parima tooksid välja siis, kui olud on halvimad". Lansdorp nentis, et projekt maksab palju, ent leidis ka, et see on seda väärt, sest kogu maailm elab sellele kaasa. "Kujutage ette, mis juhtub, kui esimesed inimesed Marsil maanduvad. Kogu maailm jälgib seda ja kogu maailma tähelepanu väärtus on tohutu," rääkis Lansdorp.

Inimesed, kes Marsile saadetakse, peavad kõigepealt läbima kaheksa-aastase ettevalmistava treeningu ning kandidaate hakkab Mars One otsima juba sel aastal. Reis Marsile väljub 2022. aasta septembris. Bas Lansdorpi kommentaare inglise keeles saab kuulata siit.

Toimetaja: Kärt Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: