Jõulutäht ei talu tuult ega liigset külma
Floristikakooli juhataja Inno Joonase sõnul ei tohi jõulutäht saada tuult ega liigset külma ning seda tuleb arvestada ka taime kauplusest kojutoomisel. Kui jõulutähe lehed hakkavad ära kukkuma, on see märk sellest, et taim on juba kahjustada saanud.
"Hästi oluline on toetada eestlasi, oma kogukonna inimesi, kes kasvatavad jõulutähti juba jaanipäevast saadik. Aafrikast toodud pistikuga jõuavad jõulutähed siia, aga neid kasvatada on väga pretensioonikas. Jõulutähe mullapall ei tohi läbi kuivada ja ei tohi saada tuult ega liigset külma," selgitas Eesti Floristikakooli juhataja Inno Joonas "Terevisioonis".
Jõulutähe kauplusest kojutoomisel peab Joonase sõnul kindlasti jälgima, et taime ümber oleks korralik pakend, mis kaitseks taime külma ja tuule eest. Eestis kasvatatud taimel on peal sinimustvalge märk "Eestis kasvatatud."
"Praegu on parim aeg eestimaise jõulutähe soetamiseks. Jõulutähe hoidmine on päris keeruline protsess. Mullapalli ei tohi lasta läbi kuivada ja samuti ei tohi mullapall olla liigse veega hoitud. Jõulutäht tahab 20-kraadilist temperatuuri. Mitte mingil juhul ei tohi jõulutäht olla radiaatori juures või aknalaual. Jõulutäht tahab ka varjatud valgusega kohta," õpetas Joonas.
"Kui sa oled väga tubli kasvataja, võid jõulutähe pärast jõule ka ümber istutada, kui lehed ära langevad, võib tagasi lõigata. Kui vaeva näha, siis on ta ka järgmisel aastal väga ilus," lisas Joonas.
Kui jõulutähe lehed hakkavad ära kukkuma, on see Joonase sõnul märk sellest, et taim on juba kahjustada saanud.
Toimetaja: Annika Remmel
Allikas: "Terevisioon", intervjueeris Liisu Lass