ETV2 ja ETV+ pühendavad õhtu Estonia huku aastapäevale
28. septembril möödub 30 aastat parvlaev Estonia hukust. Paljusid eestlasi puudutanud Läänemere katastroofile on pühendatud nii ETV2 laupäevaõhtune programm kui ka ETV+ uus dokumentaalsaade.
ETV+ toob Estonia huku aastapäeval kell 20.35 vaatajate ette uue dokumentaalsaate "Parvlaev Estonia. Merre maetud", milles 1994. aasta septembri traagilisi päevi meenutavad hukkunute lähedased, teadlased ja eksperdid. Mida tähendab see katastroof meie riigile ja millise õppetunni oleme saanud? Saate autor on Jevgenia Volohhonskaja, režissöör Ivan Pavljutškov ja produtsent Kadi Katarina Priske.
ETV2 laupäevane programm on algusega kell 21 pühendatud täies mahus Estonia huku aastapäevale.
Kell 21.00 "Pealtnägija: 20 aastat Estonia hukust"
Koostöös Rootsi TV4-ga otsis ETV saade "Pealtnägija" Läänemere eri kallastel üles inimesed, kes saatusliku öö üle elasid.
Kell 21.25 "Päästke meie hinged"
Mark Soosaar kutsub Uue Kunsti Muuseumisse külla Estonialt pääsenuid, et imelistele juhtumitele kinnitust saada.
Kell 21.55 Dokfilm "Lõputa lugu Estoniast"
Vastukaaluks Estonia katastroofi põhjusi uurivatele raamatutele ja filmidele püüab dokumentaalfilm vaadata kannatanute hinge. Eesti ajalugu annab põhjust teadmata kadunuks jäänud inimesi oodata väga kaua. Paljud, kelle lähedased viibisid tol saatuslikul ööl Estonial, usuvad imedesse. Neid aitab usk ja oskus kadunuid enda lähedal hoida. Autor Mark Soosaar. Dokumentaalfilm valmis 1996. aastal.
Kell 22.50 "Pealtnägija tähed"
Kell 23.00 Dokfilm "Teisel pool vett"
Dokumentaalfilm Eesti ühest kaalukaimast rokilegendist, eredalt vastuolulisest isiksusest, omapärasest ja äärmuslikust kunstnikust Urmas Alenderist, keda võib pidada meie rokkmuusika piirikiviks, ajamärgiks ning kultuurisümboliks. Tema muusika pani kaasa tundma ja mõtlema, sundis kuulama nii kõlalise vaheduse kui ka täpselt sihitud sõna jõuga. Stsenarist ja režissöör Liia Sakkos.
Kell 23.50 "Üks päev neljanda võimu elus"
Esimene info Estonia katastroofist jõudis üldsuseni raadiouudiste vahendusel. Kuidas tegutsesid tol hommikul ajakirjanikud? Milliste eetiliste probleemidega tuli info vahetamise käigus kokku puutuda? Kas katastroof oli valus õppetund ajakirjanikele ja riigiametnikele? Saates meenutavad nii ühed kui ka teised 28. septembri hommikutunde. Saatejuht ja autor Madli Leikop, režissöör Tarmo Krimm. Saade valmis 1994. aastal.
Toimetaja: Neit-Eerik Nestor