X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Sajad saunatajad pidasid Otepääl saunamaratoni

Foto: Mirjam Mõttus/ERR

Otepääl kogunesid laupäeval pea 900 saunahuvilist 13 riigist, et pidada maha 13. saunamaraton. Kokku tuli saunatajatel käia 16 saunas, millest eksootilisemad asusid trammis või rippusid hoopis õhus.

Saunamaraton on koht, kus saab end nii välja elada kui ka võtta mõõtu, kes on kõige kõvem saunataja. Meeskond, kes suudab üle Otepää piirkonna laiali pillutatud saunad kõige kiiremini läbi leilitada, viibides ühes saunas vähemalt kolm minutit, ongi võitja. Aga mitte kõik ei tulnud sinna võistlema.

"Osad tulid siia aja peale tegema, meie tulime nautlema. Minul on ainult esimene saunamaraton vahele jäänud, ülejäänutel olen kõigil käinud siiamaani," ütles Martin Taklaja.

Otepää saunamaratonil osavõtjad on niihästi kõvad saunatajad kui ka osavad kostümeerijad. Selles on vaid fantaasia piiriks ja nii pakkusid maratonil osalejad pealtvaatajatele hulganisti rõõmu. Ja nagu Võrtsjärve äärest pärit suguseltsi pealt näha, ei pea saunatamine tähendama ilmtingimata paljaks kooritud keha.

"Väga hea oli, hakkas soe. Enne hakkas vähe jahe juba. Väga mõnus on, ei kurda," ütles saunas kummiriietuses käinud Viive Mees.

Otepääl oli võimalik saada ka sõna otseses mõttes taevalikku sauna – seda saunas, mis kõikus maa ja taeva vahel.

"Selline saun tundub tõesti väga kihvt," ütles saunataja Rimo.

Niisama palju kui saunatajad on näinud vaeva oma kostüümidega, proovivad ka saunapakkujad end igal aastal ületada. Näiteks elu aeg bussirooli keeranud mees soovis jõuluks trammi ja nii läkski.

"Ja siis mõtlesime, et kuna saunamaraton tulemas, siis teeme ka siia sauna sisse juba," ütles Indrek Tepo, kelle sõnul on saunamaraton otepäälastele suur rõõmupäev.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: