X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Vikerraadio kutsub valima kõige eestlaslikumat muinasjututegelast

Põhja konn
Põhja konn Autor/allikas: Günther Reindorffi illustratsioon/Tallinna Kirjanduskeskus

Vikerraadio kuulutab koos Tallinna Kirjanduskeskusega välja kõige eestlaslikuma muinasjututegelase valimise.

2024. aastal on eesti kirjanduse päeva puhul põhjust keskenduda eesti muinasjuttudele ja mütoloogiale, kuna ümmargused tähtpäevad on meie kunstmuinasjuttude meistril Juhan Jaigil, tüvitekstidest aga näiteks Johan Eiseni teostel "Eesti rahva vanasõnad" ja "Eesti rahva mõistatused" ning Edgar Valteri teosel "Pokud".

Eesti folkloor on tulvil omapäraseid ja põnevaid tegelasi, keda teatakse kõnekäändude ja lugude kaudu ning keda kirjanikud on oma loomingusse põiminud.

"Ühe rahva folkloor peegeldab seda rahvast ennast. Nii mõnedki meie muinasjuttudest ja muistenditest pärit tegelased on mujal tundmatud. Seetõttu kutsub Tallinna Kirjanduskeskus koos Vikerraadioga avaldama arvamust ja valima, millised on kõige eestlaslikumad muinasjututegelased," tutvustas idee autor, kirjanduskeskuse direktor Maarja Vaino.

Alates 30. jaanuarist saab Vikerraadio kodulehel ja ERR-i portaalis valida 19 muinasjututegelase seast kõige eestlaslikumaid. 4. veebruari õhtuni on võimalik hääletada kuni viie tegelase poolt.

Toimetaja: Laura Raudnagel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: