X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

"Rakett 69" tiimid alustavad esimest võistlust

Rakett 69 h14e2
Rakett 69 h14e2 Autor/allikas: Vesilind OÜ

"Rakett 69" pardal alustab sel laupäeval suurt teadusseiklust 12 andekat noort, kes on nüüd jagunenud punasesse, rohelisse ja sinisesse võistkonda. Esimene väljakutse viib tiimid poeriiulite vahele, kus pannakse proovile värskete võistkonnaliikmete omavaheline koostöö.

Teadusvõistlus "Rakett 69" tiimid on jagatud kolme võistkonda ja esimeses ülesandes peavad nad planeerima kauba väljapanekut ja teostama ka inventuuri.

Sinise võistkonna liikmed

"Rakett 69" siniste võistkond Autor/allikas: Vesilind

Aaron Unt (17) õpib Pärnu Koidula Gümnaasiumi 11. klassis ja tegeleb aktiivselt nii muusika, programmeerimise, füüsika kui ka väitlusega. Vabal ajal annab ta matemaatika eratunde ning tegeleb ettevõtte loomisega, mille eesmärk on aidata üheksanda klassi õpilastel lõpueksam edukalt sooritada.

Anette Kipso (19) õpib Gustav Adolfi Gümnaasiumi 12. klassis ja on pühendunud keemiale. Suur osa tema vabast ajast möödub kas keemiaülesannete lahendamise või laboris katsete väljanuputamisega. Neiu õpetab oma kooli huviringides keemiat ka teistele ja saavutanud kõrgeid kohti keemiaolümpiaadil. Lisaks keemiale on tema hobideks ka meditsiin ja võitluskunstid.

Rudolf Kivi (17) õpib Nõo Reaalgümnaasiumi 11. klassis ja on pea terve elu olnud seotud Lottemaaga, kus ta juba mitmendat aastat näitlejana töötab. Lisaks esinemisoskustele on ta silma paistnud füüsika, keemia ja matemaatika aineolümpiaadidel. Oma hobidena nimetab ta lisaks nendele õppeainetele sporti, IT-d ja teatrit.

Mari Ann Marran (18) õpib Tallinna Prantsuse Lütseumi 11. klassis ja tegeleb lisaks õpingutele aktiivselt rahvatantsuga. Lisaks sellele juhib ta oma kooli meediatoimetuses sotsiaalmeediat ning töötab Lottemaal näitlejana. Talle meeldib ka jooksmine, küpsetamine ja meedia.

Rohelise võistkonna liikmed

"Rakett 69" roheliste võistkond Autor/allikas: Vesilind

Andri Türkson (17) õpib Miina Härma Gümnaasiumi 11. klassis. Noormeest paelub tehnoloogia ja mehhatroonika. Nii tegeleb ta 3D printimisega, Arduinode ja elektroonikaga. Lisaks teeb ta lühifilme ja videoid, mängib jalgpalli ning on edukalt esinenud füüsikaolümpiaadidel. Tema hobideks on mehhatroonika, filmindus ja jalgpall.

Violeta Jürgens (17) õpib Hugo Treffneri Gümnaasiumi 11. klassis. Neiu on edukalt osalenud bioloogia-, füüsika- ja astronoomiaolümpiaadidel. Nii pälvis ta möödunud aastal Euroopa eksperimentaalteaduste olümpiaadil kaks kuldmedalit. Lisaks on ta saanud äramärkimise rahvusvahelisel astronoomia ja astrofüüsika olümpiaadil. Vabal ajal tegeleb ta ka bouldering'iga ning mängib klaverit.

Oskar Pukk (18) õpib Tallinna Reaalkooli 12. klassis ja tegeleb aktiivselt võistlusväitlusega ning juhib oma kooli ajalehe toimetust. Ta on esindanud Eestit mõttespordis nii Euroopa meistrivõistlustel kui ka MM-il. Lisaks tegeleb ta programmeerimise ja robootikaga. Tema hobideks on väitlus, meedia, matkamine ja mõttemängud.

Mihkel Rannut (17) õpib Tallinna Reaalkooli 11. klassis. Ta on edukalt osalenud kohalikel ainevõistlustel ja rahvusvahelistel olümpiaadidel esindades Eesti koondist nii füüsikas kui ka astronoomias ja astrofüüsikas. Noormehe hobideks on suusatamine ja kokandus.

Punase meeskonna liikmed

"Rakett 69" punaste võistkond Autor/allikas: Vesilind

Ants Erik Nõmper (20) õpib Tallinna Reaalkooli 12. klassis ja tegeleb aktiivselt ka ettevõtlusega. Tema õpilasfirma Pela sai möödunud aasta Eesti parima õpilasfirma võistlusel kolmanda koha. Lisaks on ta käinud suvepraktikatel Eesti Energias ja SEB Eestis ning veetnud aasta vahetusõpilasena Saksamaal. Oma huvideks nimetab ta ettevõtlust, robootikat ja inseneeriat.

Jaagup Jagomägi (20) õpib Tartu Ülikoolis esimesel kursusel arvutitehnikat ja teda paelub ehitamine ning tehnoloogia. Nii on ta ehitanud valmis oma toa kui ka arendanud nutikat ukselinki, mis takistab viiruste levikut. Viimane projekt tõi ka kolmanda koha Eesti parima õpilasfirma võistluselt (2021) ning võidu ettevõtlusprogrammist Prototron Junior. Noormehe hobideks on slackline, kitarrimäng, tehnoloogia, arvutimängud ja bouldering.

Kai Urb (16) õpib Lihula Gümnaasiumi 10. klassis ja paistab silma ettevõtliku noorena. Ta tegutseb igapäevaselt Kaitseliidu kodutütarde organisatsioonis ning valiti möödunud aastal oma koduringkonnas parimaks kodutütreks. Tema hobideks on kunst, klaver, 3D graafika ja käsitöö. "Rakett 69" võistlusel osales 11. hooajal ka tema õde Lii.

Juljus Putrinš (17) õpib Vanalinna Hariduskolleegiumi 11. klassis ja teda huvitab inseneeria ning programmeerimine. Koos koolikaaslastega on ta ehitanud elektriauto, millega käidi möödunud aastal võistlemas Londonis Greenpower sarjas. Talle meeldib kriitilistes olukordades ja viimastes hetkedes probleeme lahendada. Noormehe hobideks on jooksmine, programmeerimine ja inseneeria.

Teadussaade "Rakett 69" on ETV eetris laupäeviti kell 19.30.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: