X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

"Olukorrast riigis" taskuhääling jõuab kuulajateni iga reede pärastlõunal

"Olukorrast riigis" bänner Autor/allikas: ERR

ERR-i arvamussaade "Olukorrast riigis" jätkab podcast'i ehk taskuhäälinguna ning uuenenud ajal. Esimest taskuhäälingu osa saab kuulata juba sel reedel, 19. jaanuari pärastlõunal.

Päevakajalises arvamussaates "Olukorrast riigis" analüüsivad ERR-i ajakirjanikud Marju Himma ja Sandra Saar nädala olulisemaid uudiste- ja aruteluteemasid.

Sandra Saare sõnul lähtutakse teemadevalikul sellest, mis on parasjagu  ühiskonnas olulist või mis teemad vajavad saatejuhtide arvates laiemat kõlapinda. "Ühiskond ei ole ainult poliitika ja majandus ning seetõttu püüame ka teemadevaliku hoida mitmekesisena: koolitoidust lähisuhtevägivallani," avab ta algava hooaja plaane.

Marju Himma lisab, et saadet ette valmistades on nad arvestanud kuulajate arvamustega: "Oleme kuulajatelt saanud palju tagasisidet nii teemade kui ka nende käsitluste osas. Sealt peegeldub selge soov rahuliku, argumenteeritud ja konstruktiivselt arutleva saate järele. Seepärast jätkamegi "Olukorrast riigis" taskuhäälingus teemade lahkamisel erinevate osapoolte seisukohtade, analüüside ja faktide arutamisega, kus kuulajal jääb ruumi ise oma seisukoht kujundada."

"Olukorrast riigis" on üks vanimaid järjepidevalt eetris olnud arvamussaateid. Saate esimesed saatejuhid olid Anvar Samost ja Hannes Rumm, saatejuhtide hulka on kuulunud ka Kalle Muuli, Allar Tankler, Ahto Lobjakas, Andrus Karnau, Harry Tuul, Hindrek Riikoja ja Indrek Lepik.

"Olukorrast riigis" oli varem eetris pühapäeva keskpäeval Raadio 2 eetris. Sel aastal jätkab saade taskuhäälinguna ning seda saab kuulata Eesti Raadio mobiiliäpist, Raadio 2 veebilehelt ja enamlevinud podcast'ide platvormidelt. Eesti Raadio äpp on tasuta alla laaditav nii Google Playst kui ka App Store'ist, rakenduse leiab otsingusõnaga "ERR Eesti Raadio".

Saatejuhtidega saab suhelda Facebookis:

https://www.facebook.com/r2olukorrastriigis⁠

Toimetaja: Annika Remmel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: