X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Raadio 2 uus saatejuht Magnus Kaus oma saatele liiga rangeid piire ei pane

Foto: Kairit Leibold / ERR

Jaanuari alguses käivitus Raadio 2 uus programm, mis toob eetrisse mitu uut muusikasaadet. Teiste seas alustas saatega "Kaustik" Magnus Kaus, kes sõnas "Draivis", et ei pane oma saatele liiga rangeid piire.

Igapäevaselt töötab Magnus Kaus Eesti Rahvusringhäälingus helirežissööri ja -insenerina. Kaus rääkis, et muusika hakkas teda huvitama juba üsna noores eas.

"Mul on alati olnud tung muusikaga tegeleda, aga ma lükkasin seda väga pikalt edasi ning muusikakoolis ega kooris ei käinud. Gümnaasiumis hakkasin mõtlema, et võtaks pilli kätte, hakkaks mängima ja teeks kõiki neid asju," meenutas ta.

Uuele saatele Kaus liiga rangeid piire ei soovinud panna. "Ma küll kaalusin erinevaid variante, mis formaat võiks olla. Mõtlesin, et igal "Kaustiku" saatel võiks olla mingi oma fookus, läbiv tüvi, kuidas lood omavahel seotud on," selgitas ta.

Esimene "Kaustik" oli eetris möödunud nädalal. "Esimene saade oli hästi laia fookusega, sest ma ei julgenud liiga kitsalt kohe peale lennata – tegin kümnenditepõhise ja nüüd hakkan aina kitsamaks minema," kirjeldas saatejuht.

"Suur osa minu muusikmaitsest on rõhuga 1970. ja 1980. aastatel, teise saate puhul võtaks ajalise vahemiku veidikene kitsamaks ja vaataks, mis sealt silma hakkab," avaldas värske saatejuht, mida uuel nädalal kuulda võib.

Magnus Kausi muusikasaade "Kaustik" on Raadio 2 eetris üle nädala teisipäeviti kell 22. Järgmine kord on saade eetris 16. jaanuaril.

Toimetaja: Karmen Rebane

Allikas: "Draiv", saatejuht Pille-Riin Karro

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: