X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Sander Varusk avab Raadio 2-s alternatiivmuusika erinevaid suundi

Foto: Ken Mürk/ERR

2. jaanuaril käivitus Raadio 2 uus programm, mille avapäeval jõuab eetrisse mitu uut muusikasaadet. Teiste seas alustab omanimelise saatega Sander Varusk, kelle argiõhtute alternatiivmuusikasaade žanrilise piire ei tunnista.

Raadio 2 uus programm algab senisest pikema hommikuprogrammiga ja hoiab Eestis ja maailmas toimuval kätt pulsil kogu päeva. Õhtud on R2 eetris jätkuvalt muusikasaadete päralt, kohe avanädalal stardivad mitmed täiesti uued saated.

Omanimelise muusikasaatega 2. jaanuaril alustav Sander Varusk võtab raadioeetri üle kohe pärast Koit Raudseppa ja pakub esmaspäevast neljapäevani kell 19 sissevaadet alternatiivmuusika maailma. Uues saates seguneb värskeim välismaine ja kohalik muusika harulduste või lemmikutega eelnenud kümnenditest.

R2 "Draivis" külas käinud Varuski sõnul tema saates žanrilisi piire väga ei ole. Kuna muusikamaailmas on pühade tõttu paus ja uut muusikat välja ei anta, plaanib ta avanädala pühendada möödunud aasta parimatele paladele, nii eesti- kui välismaistele. Avasaadetega soovib Varusk anda kuulajale aimdust, millist muusikat argiõhtuti edaspidi kuulda saab.

"Teen kõigepealt uue muusika kokkuvõtte. Alustan muusikaga, mis minu arust on hetkel popmuusika kõige progressiivsem ja arenenum ehk RnB ja hiphop. Homme plaanin minna rokimaks ja postpungimaks. Ülehomme tuleb juba midagi muud," selgitas ta.

Varusk tegi viis aastat Raadio 2-s saadet "Popikroonikad" ja võtab sealt saadud kogemuse ka uude programmi kaasa. "Popikroonikad" andis tema sõnul kuulajale võimaluse avastada muusikat, mida nad ei teadnud või teadsid vaid põgusalt. "Sama elav on minu jaoks vana muusika, mida kogu aeg antakse uute kogumike ja taasväljaannetega välja," märkis ta.

Lisaks Sander Varuskile on 2. jaanuaril esimest korda kell 22 eetris Magnus Kausi muusikasaade "Kaustik". Uue eetriajaga, teisipäeviti kell 21, on kuulajate ees Erkki Tero ja Janek Murd saatega "Eesti Pops". Jätkuvalt lahutab Raadio 2-s teisipäeviti kell 20 meelt "Rahva oma kaitse".

Allikas: "Draiv", saatejuht Pille-Riin Karro

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: