X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

"Kinoteatri õhtuse vööndi" viimane saade jääb ära

"Kinoteatri õhtune vöönd" Autor/allikas: Georg Savisaar/ERR

ETV peatoimetaja Urmas Oru otsusel on "Kinoteatri õhtuse vööndi" viimane saade eetrisse sobimatu ja see asendatakse saatega "Legende täis Estonia".

ETV ja ETV2 peatoimetaja Urmas Oru sõnul ületab "Kinoteatri õhtuse vööndi" viimane osa hea huumori ja satiiri piiri ning see on ETV eetri jaoks sobimatu.

"Saate viimase monoloogi keskmes on Eesti Rahvusringhääling ja meie kolleegid, keda halvustatakse ja solvatakse nimeliselt ja isiklikul pinnal. ERR-i tegevust on erinevatest aspektidest kritiseeritud pea igas eelnevas saatesarja osas, misttõttu on sellest veel omakorda ülevõimendatud ja osaliselt kuulujuttudele põhineva kontsentraadi esitamine täiesti põhjendamatu. Peatoimetajana leian, et saade ei vasta tegijate poolt lubatule ning seepärast jääb see ka meie eetris näitamata," põhjendas Urmas Oru programmilist otsust.

Lisaks halvustavale ja lahmivale lähenemisele sisaldab tekst hulgaliselt faktivigu ega puuduta laiemaid ühiskondlikke teemasid, erinevalt saatest varem läbi käinud teemadest nagu alkoholi tarbimine või koduvägivald.

"Kasutades Kinoteatri enda poolt avasaates pakutud hea kommunikatsiooni lahendust, ütlen aitäh, Kinoteater senise koostöö eest, aga vabandust, see konkreetne saade ei sobi ETV eetrisse," lisas Oru.

ETV asendab "Kinoteatri õhtuse vööndi" reedel kell 19.30 saatega "Legende täis Estonia".

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: