X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Klassikaraadio saatesari "Fantaasia" 25: muusikat valib Markus Robam

Markus Robam
Markus Robam Autor/allikas: Sander Rebane

Klassikaraadio kuulajate hilisõhtune kaaslane ja muusika kõige kaugemaid servi uuriv saatesari "Fantaasia" on olnud eetris 25 aastat. Olulise tähtpäeva puhul on 18. detsembril kell 19-01 eetris suurejooneline maratonsaade, kus otse-eetris valivad fantaasiaküllast ja piirideta muusikat mitmed "Fantaasia" saatejuhid ja sõbrad. Markus Robam valib "Fantaasia" sünnipäeva puhul muusikat Klassikaraadio eetris esmaspäeval, 18. detsembril kell 20-21.

Markus Robam on teatri- ja filmiheliloojana leiba teeniv, uutest helimaastike kriiksudest ja käändudest huvituv melomaan, kel naeratus alati suul ja peas tiksumas polürütmia.

 • Mis on "Fantaasia"?
  Fantaasia on meditatsioon.
 • Kuidas jõuavad sinuni kõige erilisemad fantaasia lood?
  99% lugudest jõuab minuni läbi pika ja põhjaliku sisulise otsingu. Järelejäänud 1 protsent unistamise kaudu.
 • Kui saaksid olla üks muusikateos, milline see oleks?
  Mozarti sümfoonia nr 25 g-moll, K. 183.
 • Muusikaline avastus või elamus, mis on sulle mingil põhjusel tähtis ja milleta ei oleks sa tänasel päeval päris sina ise?
  Tegelikult on see sama, eelmisena kirja pandud teos. Aga veidi üldisemalt vastaksin sellele nii, et see on tegelikult iga avastus, iga uus elamus, millega koos ma edasi lahti rullun. Nimekiri läheks pikaks ja ühtegi eraldi välja ei taha tuua.
 • Sina ja raadio. Esimene või kõige eredam mälestus raadiost?
  Esimene mälestus on vanavanaisa vana transistorraadio. Mälu järgi ta signaali ei edastanud enam, aga sahises küll. Keerutasin seda sageduste nupukest selle küljes ja olin ka sahinaga väga rahul. Iga uus sahin oli eelnevast natuke erinev. Pean plaani, et teha üks "Fantaasia" saade, mis koosnekski ainult erinevatest sahinatest.
 • Kõige inspireerivam aeg ja koht praegu planeedil Maa?
  Eesti.

Markus Robam valib "Fantaasia" sünnipäeva puhul muusikat Klassikaraadio eetris esmaspäeval, 18. detsembril kell 20-21 ning seda saab kuulata SIIT.

Toimetaja: Annika Remmel

Allikas: Klassikaraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: