X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Klassikaraadio saatesari "Fantaasia" 25: muusikat valib Karoliina Kreintaal

Karoliina Kreintaal
Karoliina Kreintaal Autor/allikas: Erakogu

Klassikaraadio kuulajate hilisõhtune kaaslane ja muusika kõige kaugemaid servi uuriv saatesari "Fantaasia" on olnud eetris 25 aastat. Olulise tähtpäeva puhul on 18. detsembril kell 19–01 eetris suurejooneline maratonsaade, kus otse-eetris valivad fantaasiaküllast ja piirideta muusikat mitmed "Fantaasia" saatejuhid ja sõbrad. Karoliina Kreintaal valib muusikat kell 19.05–20.00.

Karoliina Kreintaal on muusik, fotograaf ja pärimusmuusika lektor. Ta teeb saateid Klassikaraadios ja IDA raadios. Laulmas ja viiuldamas kuuleb teda koosseisudes Tintura, Ruhnu saare lood ja laulud ning Candango Trio (Brasiilia/Eesti).

 • Mis on "Fantaasia"?
  Sõltumatu, truu, võõras ja oma. Kõige paremini istub mulle kuulamiseks autoraadios mööda Eestimaad kruiisides.
 • Kuidas jõuavad sinuni kõige erilisemad fantaasia lood?
  Worldwide FM-i ja eesti kolleegide raadiosaateid kuulates, Bandcamp leheküljel tunde ja tunde ringi konnates ning muidugi elava muusika kontserte külastades.
 • Kui saaksid olla üks muusikateos, milline see oleks?
  Mõni lihtne sajanditagune kihnukeelne unelaul.
 • Muusikaline avastus või elamus, mis on sulle mingil põhjusel tähtis ja milleta ei oleks sa tänasel päeval päris sina ise?
  On kaks viiuldajat, kelle mäng puudutab mind väga sügavalt - küprose viiuldaja Michalis Kouloumis ja minu endine õpetaja, ungari päritolu Vizeli Balázs. Nende viiulimängutoon ja ekspressiivsus on mind muusikuna palju mõjutanud.
 • Sina ja raadio. Esimene või kõige eredam mälestus raadiost?
  Vanavanemate juures köögikapi otsas mängis arhailisest raadiost kõikide tööde taustaks Vikerraadio. Lõbus mälestus on ka õega vigases inglise keeles laulude kaasa üürgamine ja jooksvalt teiste häälte loomine, mis on muuseas väga heaks muusikateooria harjutuseks.
 • Kõige inspireerivam aeg ja koht praegu planeedil Maa?
  Pärast (mäe)suusaringi maanduda köetud saunas looduse keskel heade sõprade seltsis.

Karoliina Kreintaal valib "Fantaasia" sünnipäeva puhul muusikat Klassikaraadio eetris esmaspäeval, 18. detsembril kell 19.05–20.00 ning seda saab kuulata SIIT.

Toimetaja: Annika Remmel

Allikas: Klassikaraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: