X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Noorte Eurovisiooni Eesti žüriisse kuuluvad ka noored

Lisaks rahvahääletusele hindavad noorte Eurovisiooni etteasteid rahvuslikud žüriid. Laupäeva õhtul koguneski telemajja viieliikmeline žürii, kuhu kuuluvad nii kogenud muusikud kui ka kaks noort.

Noorte Eurovisiooni reeglite järgi peab kõrvuti täiskasvanutega žüriisse kuuluma ka kaks last. Eesti žüriisse kuuluvad helilooja ja produtsent Sven Lõhmus, Eurovisioonil Eestit esindanud Birgit Sarrap, mitmete lauluvõistluste kogemusega Sissi ja täiskasvanud muusikute kõrval Rebecca Toome ning Gustav Kõrvits.

Rebecca Toome on muusikaga seotud maast madalast, isa Koit Toome jälgedes tegeleb ka tema laulmisega. Samuti musikaalsest perekonnast pärit Gustav Kõrvits on vaatajatele tuttav ETV2 noortesaate NOVA reporterina, kes aegajalt hindab laule ka Raadio 2s. Žürii annab punkte laupäeva õhtul toimunud peaproovi põhjal.

Noorte Eurovisiooni võitja selgub žürii ja rahvahäälte tulemusena. Televaatajad saavad oma lemmikuid toetada noorte Eurovisiooni veebilehel. Veebis saab korraga hääletada kolme osaleja poolt, hääle saab anda ka oma riiki esindavale artistile. Nii on ka eestlastel võimalus toetada Arhannat, kes esimesena Eestist suurel lauluvõistlusel üles astub.

Veebihääletus avati reede õhtul ja jääb avatuks pühapäeval kella 17ni, kui algab lauluvõistluse finaal. Otseülekande alguses pannakse hääletus pausile kuni kõik osalejad on laval ära käinud. Seejärel avatakse veebihääletamine taas 15 minutiks.

Kokku osaleb noorte Eurovisioonil 16 riiki, Arhanna Sandra Arbma astub lavale seitsmendana.

Otseülekannet võistluselt vahendavad pühapäeval kell 17 otseülekandes ETV2 ja ETV+ ning ERR.ee portaal. Eesti keeles kommenteerib noorte Eurovisiooni Marko Reikop.

Toimetaja: Rasmus Kuningas

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: