X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Eesti kalleima maali tiitli võib Konrad Mägilt võtta Nikolai Triigi töö

Foto: Nikolai Triik

Kui kevadel püstitas Konrad Mägi "Capri motiiv" kalleima Eesti maali rekordi, mil see müüdi hinnaga 470 000 eurot, siis juba nädalavahetusel võib ta troonilt lükata uus rekordiomanik. Oksjonile läheb Nikolai Triigi maal "Vana aed" alghinnaga 130 000 eurot.

Kunstiteadlase Harry Liivranna sõnul Triigi maale oksjonitel peaaegu üldse ei liigu. "Triik on kunstiajaloos sama oluline figuur kui Konrad Mägi, Ants Laikmaa või Jaan Koort. Need on need neli eesti kunstnikku, kes muudavad Eesti kunsti modernseks," rääkis Liivrand. Oksjonile minev töö on Liivranna sõnul üks Eesti moodsa kunsti klassikaid.

Hetkeseisuga on maalile esimene pakkumine juba tehtud. Kes Eestis nii kalleid maale ostavad, ei tea täpselt ka Liivrand, sest suurem osa pakkujatest on telefoni- või internetipakkujad.

Oksjonile minev maal kuulus kunagi Jüri Vilmsile, kuid peale tema surma läks maal kaduma ning ilmus uuesti välja ühes erakogus kõigest mõned aastad tagasi. Peale seda on maal ka Kumus näitusel olnud.

Eesti kalleimate maalide edetabeli kolmelt esimeselt astmelt leiab hetkel ainuisikuliselt Konrad Mägi tööd. Kolmandalt kohal tema "Rooma motiiv", mis müüdi 370 000 euro eest. Teisel kohal "Maastik" 401 000 euroga ja esimesel "Capri motiiv" 470 000 euroga.

Liivrand leidis, et Mägi ja Triik on loomingulises mõttes nagu kaksikvennad, sest nad omasid sarnast elukäiku, õppisid ja käisid samades paikades, praktiseerisid oma loomingus sarnaseid voole, mistõttu ei näe Liivrand põhjust, miks Triik ei võiks kallimate tööde esikolmikusse tõusta.

Toimetaja: Rasmus Kuningas

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: