Maire Aunaste: läksin televisioonist ära armastuse pärast

Foto: Georg Savisaar/ERR

10. novembril jõuab ETV ekraanile Vahur Kersna intervjuusaade "Maire Aunaste. Liiga eriline?", mis on pühendatud Aunaste 70. sünnipäevale. Saatest välja jäänud lõigus avaldab juubilar, et lahkus oma ajal televisioonist mitte poliitikasse minemise, vaid armastuse pärast.

Televisioonist lahkus Aunaste enda sõnul armastuse pärast, mitte tungivast soovist minna Juhan Partsi kutsel suurde poliitikasse. "Ma lihtsalt pidin keskkonda vahetama, sest ma ei suutnud siin rohkem olla," ütles Aunaste.

Vahur Kersna sõnul ütles Juhan Parts valimiste eel Aunastele, et kui Aunastel õnnestub saada 7000 häält, on tal Toompea lossi hoovis autokoht kindlustatud.

Aunaste tulemuseks jäi aga tookordsetel valimistel vaid 676 häält. Lõuna-Eesti esinumbri kohta natuke vähevõitu, arvas Kersna.

"No kes mind Lõuna-Eestis tõsiselt sai võtta," ütles Aunaste. "Kõik need nailonjopedes maaviljelejad ütlesid mulle kogu valimiste perioodi jooksul, et ära sa arva, et meie sind valime. See oli minu jaoks väga suur pettumus, aga ma teadsin, et ma olen poliitikas loll nagu lauajalg. Minna 60-aastaselt poliitikasse on sama, mis hakata 60-aastaselt kirjutamist õppima. Esimene päev poliitikas oli juba õudne ja veel hullemaks läks."

Maire Aunaste andis 70. sünnipäeva puhul Vahur Kersnale pika intervjuu, mis jõuab ETV ekraanile esmakordselt reedel, 10. novembril kell 20.

Toimetaja: Annika Remmel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: