Argentinast Eestisse kolinud viiulimeister: igal viiulil on oma iseloom

Foto: ERR

Argentinast pärit viiulimeister Victor Hugo Velez märkis "Ringvaates", et täpsel nii nagu ka kaksikutel on oma iseloom, on ka iga viiul eripärane.

Argentinas kasvanud ja Itaalias viiulimeistriks õppinud Victor Hugo Velez kolis Eestisse üheksa aastat tagasi, sest kohtus Eestist pärit naisega. "Nagu enamik välismaalasi siin, klassikaline lugu," naeris ta.

Ise samuti viiulimängu õppinud Velez tõdes, et tänasel päeval eelistab ta viiuleid meisterdada, mitte mängida. "Ma ei taha enam tundide kaupa viiulit õppida. Kui ma viiulimängu õppisin, läks sellele vähemalt kolm tundi päevas," meenutas ta.

Eestis nii ERSO-le kui ka ooperiorkestrile pille valmistanud pillimester saab tellimusi ka teistest riikidest ning tema loodud viiulid rõõmustavad näiteks kuulajaid Saksamaal, Tšiilis ja Peruus. Aastas valmistab Velez umbes kuus viiulit – kui kõvasti vaeva näha, saab ühe viiuli valmis umbes kahe kuuga. Üks Velezi valmistatud viiul maksab keskmiselt 6500–7500 eurot.

Nii nagu inimestelgi, on Velezi sõnul ka igal viiulil oma iseloom. "Isegi kaksikutel on erinev iseloom – pillidega on täpselt samamoodi," võrdles ta.

Lisaks uute pillide meisterdamisele, tegeleb meister ka vanade viiulite parandamisega. Erilist hoolt vajavad tema sõnul vanad ja väga õrnad pillid, mida on juba mitmeid kordi parandatud. "Nad on tegelikult muuseumipillid, parem oleks nad sinna panna," leiab ta.

Toimetaja: Karmen Rebane

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: