Haldi Välimäe: vanade lugude uusversioonid on äge viis neid meelde tuletada

Foto: Georg Savisaar

"Hommik Anuga" saates debüteeris ansambel "Flamingo", kes esitab 60-80-ndate aastate muusikat uues kuues. Bändi solist Haldi Välimäe ütles, et sellesse muusikasse armus ta juba lapsepõlves.

"Vanade lugude uusversioonid on äge viis neid meelde tuletada ja panna need uues võtmes toimima ka tänapäevase publiku jaoks," ütles Haldi Välimäe, laulja ja laulukirjutaja, kelle lugu on esitatud ka tantsupeol. "See on minu arvates samavääriline muusikaline väljendus kui autorilooming."

Kuigi viimasel ajal on laulja tegelenud vanadele lugudele uue kuue andmisega, pole unarusse jäänud ka soolokarjäär. "Soolokontserte annan ikka, mu album ilmub järgmisel aastal," lisas ta.

"Millistele vanadele lugudele uus elu anda, valin eelkõige selle järgi, mis mulle endale meeldib ja mis paneb mind hästi tundma," ütles Välimäe. "Suurepärased lood on näiteks "Suvi ei jää" Heidy Tamme esituses või Els Himma "Vihma käes". Minu kõige suurem lemmik on Marju Kuut."

Välimäe sõnul huvitab teda eelkõige 60-ndate kuni 80-ndate aastate muusika, mis on põnevalt kirjutatud ja hästi esitatud.

"Ilmselt on minu huvi selleaegse muusika vastu pärit mu lapsepõlvest," ütles laulja. "Mu ema mängis klaverit ja laulis neid lugusid. Kui autoga kuskile sõitsime, kuulasime alati Marju Kuudi laule."

Ansambel "Flamingo" on seni andnud vaid kaks kontserti. "Tagasiside on olnud meeletult positiivne," ütles Välimäe. "Tundub, et inimesed on neid lugusid väga igatsenud. Paljudel on muidugi ka äratundmisrõõm." Senise sooloartisti sõnul on veel harjumatu nii suure kollektiiviga laval olla. "Nüüd on mul seitse poissi laval, kes mängivad nagu kulda ja see on fantastiline tunne."

Toimetaja: Annika Remmel

Allikas: "Hommik Anuga"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: