Kuldnõela laureaat on Liisi Eesmaa

Kultuurikatlas algas Tallinn Fashion Week ning välja jagati tänavused moeauhinnad.

Peaauhinna, Kuldnõela pälvis Liisi Eesmaa, Hõbenõelaga avaldati tunnustust ehtekunstnik Julia Maria Künnapile.

"Loominguinimestel võiks olla julgus piire mitte tunnistada. Kui vaadata Eestis ringi, siis annet on, aga julgust on paljudel puudu. Liisi Eesmaa on aga unikaalne nähtus – ta pole mitte ainult selle aasta võitja, vaid üleüldse üks eredamaid nähtusi moemaastikul. Kui ta tuli, lõi jalaga ukse lahti, kehtestas oma reeglid ja ta pole siiani peatunud. Suurejooneline säde paneb ta paistma kõrgele ja kaugele," kommenteeris žüriiliige Kristina Herodes.

Liisi Eesmaa tõdes ise, et võitu oli keeruline ennustada, sest konkurendid olid väga tugevad ja kollektsioonid eriilmelised. Eesmaa eesmärgiks on külvata positiivsust ning toetada isikupära. Kollektsioonide loomisel lähtub ta sisetundest ja kõik ideed, mis tulevad, ka teostatud saavad.

Kuldnõela žürii koosseisusu kuulusid Britta Ratas, Urmas Väljaots, Krista Kodres, Toomas Volkmann, Kristina Herodes, Kelly Kipper ja Hollandi moebränd Viktor & Rolf.

Kuld- ja Hõbenõela autor on Jaanus Valt.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: