Korraga ilmus kogu Bernard Kangro Tartu-aineline kaksik-triloogia

Bernard Kangro Tartu-aineline romaanisari
Bernard Kangro Tartu-aineline romaanisari Autor/allikas: Hea Lugu

Kirjastus Hea Lugu andis korraga välja kogu Bernard Kangro Tartu-ainelise kaksik-triloogia, millest kolm viimast raamatut pole Eestis varem ilmunud.

Romaane täiendab Kangro loomingut tutvustav saatesõna Janika Kronbergilt ning ajastut ja eeskujusid avav järelsõna Toomas Hiiolt. Sari algab romaaniga "Jäälätted", mis keskendub 30ndate aastate Tartu üliõpilaselule. "Kangro õppis Tartu ülikoolis, kirjutas magistritööd Gustav Suitsu käe all ning temast loodeti Suitsu järglast Eesti akadeemilises elus ülikooli kirjanduse õppetoolis, aga läks teisiti," meenutas Kronberg.

Kangro on nimetanud Tartut oma vaimseks pealinnaks. Side kodulinnaga säilis ka eksiilis olles ning see kumab vastu triloogia igalt leheküljelt.

"See on üks olulisemaid Tartu õitsengu ja hävingu romaane II maailmasõja eelsest ja aegsest etapist Tartu ja üldse Eesti akadeemilises elus ning ma usun, et see ütleb igas ajahetkes inimestele midagi," ütles Kronberg.

"Kangro oli enda sõnul ka romaaniuurija, kes pidi kirjutama doktoritöö Eesti romaani ajaloost ning oli muidugi kursis romaani teooriate ja moodsa romaani arenguga," sõnas Kronberg. "Päris palju poeetilisi võtteid on ta laenanud maailmakirjandusest."

Bernard Kangro alustas kirjutamist luuletajana, poeetilist ja lüürilist soont leiab üksjagu ka tema proosast.

Teoste väljaandmist algatas ja toetas Tartu linn.

Toimetaja: Annika Remmel

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: