ETV2 teemaõhtu on pühendatud Kaie Mihkelsonile

Kaie Mihkelson
Kaie Mihkelson Autor/allikas: Ülo Josing / ERR

ETV2 pühapäevane teemaõhtu on sel nädalal pühendatud näitleja Kaie Mihkelsoni 75. sünnipäevale.

19.30 "Omavahel. Kaie Mihkelson" (1992)

Kaie Mihkelson esitab Redik Soari "Esimesilt päevilt". Režissöör Toomas Kirss.

19.45 "Õnnelind flamingo" (1986)

Õnne on inimesed ikka ja alati saavutada püüdnud, igaüks vastavalt oma isiklikule õnneideaalile, oma moraalsetele tõekspidamistele. Mis kujundab siis õieti vaimse ja kõlbelise isiksuse? Miks pealtnäha kõigiti normaalsest perest võrsub kurjategija? Kust saab alguse hoolimatus, silmakirjalikkus ja kahepalgelisus? Neid ja teisi küsimusi esitab vaatajale film, mis loodud Raimond Kaugveri romaani "Meie pole süüdi" ainetel.

Osades Evald Hermaküla, Kaie Mihkelson, Mikk Mikiver, Jelena Kondulainen, Martin Nurm, Erno Kaasik, Allan Noormets, Algis Matulionis jt. Stsenaristid Raimond Kaugver ja Tõnis Kask, režissöör-lavastaja Tõnis Kask, operaator-lavastaja Valeri Blinov, helilooja Lepo Sumera, kunstnik Joosep Remme, tootmisjuht Helme Rattas, toimetaja Aare Tiisväli.

20.50 "Kaadris. Kõrboja peremees" (2012)

Mängufilmi "Kõrboja peremees" valmimist meenutavad stsenarist Paul-Eerik Rummo, operaator Ago Ruus ja peaosatäitjad Kaie Mihkelson ning Lembit Peterson, kommenteerib kirjandusloolane Maarja Vaino.

Autor ja toimetaja Jaak Lõhmus, režissöör Märten Vaher, produtsendid Ruth Heinmaa ja Ingrid Nõmmik.

21.20 "Kõrboja peremees" (1979)

Leida Laiuse (1923–1996) neljanda täispika mängufilmi stsenaarium põhineb Anton Hansen Tammsaare samanimelisel romaanil. Loo keskmes on Katku talu perepoja Villu (Lembit Peterson) ja Kõrboja talu peretütre Anna (Kaie Mihkelson) traagilise armastuse lugu.

Laiuse ekraniseering toob reljeefselt esile Tammsaare 1922. aastal ilmunud teosesse kirjutatud mitmeplaanilisuse, süüvides inimese salatundmustesse ja päriselt teadvustamata tungidesse.

Režissöör Leida Laius, stsenaristid Paul-Eerik Rummo ja Leida Laius, helilooja Lepo Sumera.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: