Sooloplaadi välja andnud Tõnis Leemets: tekkis soov sahtlid korda teha

Foto: ERR

Eelmisel aastal 50. sünnipäeva tähistanud kitarrist ja helilooja, Weekend Guitar Triost tuntud Tõnis Leemets pühkis vanadelt lugudelt tolmu maha ja andis üle 27 aasta välja esimese sooloplaadi.

Plaadile "Magus" jõudis ka üle 20 aasta vanu laule. "Kõige varajasem laul on idee tasandil valminud 1990. aastate lõpus. Ei ole olnud bändi, kellega neid laule teha ja seetõttu pole need ka ühelegi helikandjale jõudnud. Sain eelmisel aastal 50- aastaseks ja siis tekkis soov sahtlid korda teha," ütles kitarrist kolmapäevases Vikerraadio saates Andres Ojale.

Uut plaati Leemets raamidesse paigutada ei julge. "Kardan seda stiili määratlemist nagu tuld. On erinevaid asju. On üks akustiline ballaad, funk'i, afrobeat'i, üks reggae-lugu, ka veidi avangardsemat lähenemist."

Hitte kitarrist taga ei aja. "Küll aga nägin kõlapildiga kõvasti vaeva, et endale meeldiks," ütles Leemets. Plaadi peal kuuleb kitarristi ka vokalisti rollis. Muusikale ei puhunud hinge sisse Leemets üksinda. Teiste hulgas teevad plaadil kaasa ka Gerli Padar-Parmas, Tapani Rinne, Jakob Juhkam ja Kadri Hunt.

Kas plaati ka elavas esituses kuuleb, ei ole Leemets veel kindel, kuid tema pillimängu saab kuulda Weekend Guitar Trio kontsertidel. Praegu on plaat saadaval Bandcampi platvormil, aga jõuab peagi ka voogedastusplatvormidele ja vinüülile.

Toimetaja: Neit-Eerik Nestor

Allikas: Vikerraadio, intervjueeris Andres Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: