Jüri Muttika ja Andres Siplane seiklesid mööda Tallinna vanu tööstushooneid

"Ringvaate" reporter Jüri Muttika seikles koos Andres Siplasega mööda Tallinna vanu tööstushooneid.

Oma ekskursiooni alustasid nad Krulli tehases, mis avas oma uksed 110 aastat tagasi. "Krull tuli Eestisse 1865. aastal Saksamaalt ja hakkas kõigepealt Narvas metalli töötlema," rääkis Siplane. "Ta sai Narvas pööraselt rikkaks ja sisuliselt ei mahtunud sinna ära. 1875. aastal tuli ta Tallinnasse ja jätkas siin seda sama tööstust."

Krulli tehases toodeti näiteks vaguneid ja pliidiraudu. Tippaegadel töötas Krulli tehases umbes 2000 inimest. Töö tehases lõppes 1990. aastatel.

Edasi liiguti Volta tehase juurde. Volta tehast hakati ehitama 1900. aasta alguses ning vaid aastaga sai valmis kümne hektari suurune tööstuslinnak. Tehas oli varustatud kaasaegse Saksa tipptehnoloogiaga, näiteks toodi sinna Eesti esimene elektrivasar. Volta tehases valmistati erinevaid elektriseadmeid.

Kolmanda kohana käidi läbi Ilmarise kvartal, kust Tallinna tööstus omal ajal alguse sai. "See oli teatud hetkedel üks suuremaid metallitööstusi, siin oli 2000 töötajat," märkis Siplane.

Toimetaja: Karmen Rebane

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: