ERR tähistab rahvusvahelist muusikapäeva meeleoluka programmiga

Suur muusikamäng
Suur muusikamäng Autor/allikas: ERR

Eesti Rahvusringhääling tähistab 1. oktoobril toimuvat rahvusvahelist muusikapäeva meeleoluka programmiga, kust ei puudu teemamäng, e-viktoriin ja muusika.

ETV tähistab rahvusvahelist muusikapäeva seekord erilise muusikamänguga "Suur muusikamäng". Lõbusas viktoriinis saavad Margus Saare juhtimisel kokku armastatud Eesti muusikud. Kõlavad kaunid teosed, nuputatakse vastuseid ja jagatakse välja traditsioonilised Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemiad.

Laval on Ain Anger, Mihkel Poll, Reigo Ahven, Ando Kiviberg, Hirvo Surva, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia keelpilliorkester ja segakoor ning mitmed teised muusikud.

"Suur muusikamäng" on ETV eetris 1. oktoobril kell 19.40. Lavastaja Veiko Tubin, režissöör Marek Miil, toimetaja Kai Väärtnõu, produtsendid Mai Kangro ja Karmel Killandi.

ETV2-s on rahvusvahelisele muusikapäevale pühendatud eripalgeline teemaõhtu. Alustatakse aga juba päeval kell 16.35 hariva ja lustaka muusikasaatega "Väike lugu suurest orkestrist" (Prantsuse 2022), mis tutvustab orkestrit ja erinevaid pille lõbusal ja lastele sobival moel. Eestikeelset teksti esitab muusik ja võrratu muusikalugude jutustaja Johan Randvere. "Väike lugu suurest orkestrist" on vaadatav ka Lasteekraani kodulehel. Teemaõhtul jõuavad ekraanile ka mängufilm "Louis van Beethoven" (Saksa 2020) ja mitmed dokumentaalfilmid.

Nalja ja naeru pakub kell 21.30 algav 2002. aastal valminud "Kreisiraadio sümfooniaorkester". Kontsertetenduses põimuvad kolmikule omane huumor ja suure sümfooniaorkestri saatel kreisiraadiolikus võtmes esitatud meloodiad. Režissöör René Vilbre, toimetaja Anu Välba.

Klassikaraadio kuulajaid ootab 1. oktoobril taas muusikapäeva e-viktoriin ja koostöös Raadio 4-ga saab kolmandat korda viktoriinis osaleda ka vene keeles. Kümnendat korda toimuv Klassikaraadio suur muusikapäeva viktoriin avaneb Klassikaraadio ja Raadio 4 kodulehel 1. oktoobri hommikul kell 7 ja küsimustele saab vastata 2. oktoobri viimase tunnini. Kokkuvõttesaade, kus selguvad õiged vastused ja parimad vastajad, on Klassikaraadio eetris teisipäeval, 3. oktoobril kell 13.05.

Muusikapäeva viktoriiniks saab aga harjutada juba praegu ERR-i kultuuriportaali koduleheküljel.

1. oktoobril kell 10–12 on Klassikaraadio eetris muusikapäeva soovikontsert, mida juhivad Kersti Inno ja Jaak Jõekallas. Raadiokuulajate muusikasoovid on oodatud stuudiotelefonil 6114285.

Kell 17 on Klassikaraadio otse-eetris Vanemuise kontserdimajast, kus toimub festivali Tubin lõppkontsert "Käest kätte". Vanemuise sümfooniaorkestrit juhatab Mihhail Gerts, soleerib viiuldaja Hans Christian Aavik.

Samuti tähistab muusikapäeva ka Jupiter, kust leiab erinevaid kontserte ning hinnatud dokumentaal- ja mängufilme.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: