Reisisarja "4x4" uus hooaeg viib automatkajad Lähis-Itta

Alates 29. septembrist saab reedeti kell 22 ETV2-s kaasa elada uuele 4x4 matkale, mis võtab suuna Lähis-Ida riikidesse.

2022. aasta detsembris startisid 4x4 automatkajad taas uuele seiklusele. Plaan nägi ette jõuda Araabia poolsaarel Dakari rallit võõrustavasse Saudi Araabiasse ja kohtuda rallil osalevate eestlastega. Elu läks aga teisiti ja peale mitmeid plaane autod otse sinna saata, tuli ikkagi maad mööda minema hakata.

Lõpuks siiski jõudis seltskond Saudi Araabiasse, olles eelnevalt läbinud mitmeid teisi põnevaid riike. 4x4 automatkade reisimehe Väino Laisaare sõnul oli Iraagi läbimine meeletult aeglane. Näiteks toimetati nad kontrollpunktide läbimise järel militaareskordiga läbi pilkase pimeduse Iraagi ja Saudi Araabia piirile, kust neid aga üle ei lastudki.

Kuigi eluohtlike olukordadega silmitsi ei seistud, oli teatav ärevus siiski õhus. "Peaaegu kõik Iraagi kontrollpunktid tõid hinge kerge äreva värina ja õhtune hulkumine purukspommitatud Mosulis täitis keha kergete ohuaistingutega," nentis Laisaar, kelle jaoks oli tegemist järjekorras juba kolmeteistkümnenda 4x4 matkaga.

Kogenud matkamees tõdes, et seekordse reisi tegi eriliseks asjaolu, et peaaegu ükski plaan ei läinud nii, nagu algne kava ette nägi. "Rahuliku kulgemise asemel oli vaja pidevalt tegeleda kõikvõimalike edenemist pärssivate probleemidega, leida lahendusi ning hakkama saada lingvistilistest ebakõladest pakatavas keskkonnas," meenutas ta.

Laisaar märkis, et peaaegu kõik teel kohatud inimesed olid erakordselt sõbralikud ning vaatamata meeletule ajakaotusele jõuti külastada nii iidse Babüloonia varemeid, maailma suurimat kaameliturgu, hiiglaslikke mošeesid kui ka looduskauneid kohti.

Uus reisisari "4x4. Lähis-Ida" alustab ETV2-s sel reedel, 29. septembril kell 22.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: