Tartu Ülikoolis on välja arendatud ümbrust kaardistav tõukeratas

Ümbrust kaardistav tõukeratas
Ümbrust kaardistav tõukeratas Autor/allikas: ERR

Tartu Ülikooli arvutiteaduste instituudi doktorant Alireza Akhavi Zadegan on oma doktoritöö raames välja arendanud ümbrust kaardistava tõukeratta. Tema sõnul on tema tehnoloogia tuleviku seiskohast väga oluline. Heleri All käis "Ringvaate" loos leiutist uurimas ja katsetamas.

"On andmekogumeid teede, tänavate ja kiirteede kohta, aga mitte väiksemate alade või kitsaste radade kohta, kuhu autod ei pääse ja mida mina nüüd kaardistangi," võttis doktorant oma doktoritöö eesmärgi kokku. Tema sõnul on kogutud andmed väga olulised tuleviku puhul, mis liigub üha enam isesõitvate autode poole.

Modifitseeritud elektrilse tõukerattaga sai kaardistamistiiru teha ka Heleri All.

Sellises seadistuses pole Zadegani sõnul midagi sellist kuskil varem tehtud. "Siin puudub lühiajaline kasu. See on alus tulevikule, kui tekivad targad linnad, kui pakke toimetavad meieni robotid. Siis saavad nemad sellest kasu. Kui pakk jõuab meieni 5-10 minutiga, siis saame kasulikkusest aru," rääkis ta

Toimetaja: Rasmus Kuningas

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: