ETV2 teemaõhtu on pühendatud Siiri Sisaskile

Siiri Sisask tähistas neljapäeval, 21. septembril oma 55. sünnipäeva. ETV2 toob selle puhul eetrisse muusikat ja vestlusi Sisaskiga.

19.30 XI noorte laulu- ja tantsupidu Maa ja ilm: Mis maa see on (ETV 2011)

19.40 "OP lood: Siiri Sisask" (ETV 2021)

Margit Kilumets külastab muusik Siiri Sisaskit tema kodutalus Raplamaal. Intervjuu on salvestatud hilissuvel 2020.

19.50 Kaadris: Naerata ometi (ETV 2012)

Mängufilmi "Naerata ometi" valmimislugu meenutavad osatäitjad Hendrik Toompere, Tauri Tallermaa, Siiri Sisask ja filmi kaaslavastaja ning peaoperaator Arvo Iho. Arhiiviintervjuus saab sõna ka lavastaja Leida Laius.

20.10 "Naerata ometi" (Eesti 1985)

Psühholoogiline draama lastekodulastest. Režissöör Leida Laius, kaaslavastaja ja peaoperaator Arvo Iho, stsenarist Marina Sheptunova, lavastuskunstnik Tõnu Virve, helilooja Lepo Sumera, toimetaja Lauri Kärk. Osades Monika Järv, Hendrik Toompere jr, Tauri Tallermaa, Katrin Tamleht, Kerttu Aaving, Edith-Helen Kuusk, Siiri Sisask, Evald Hermaküla, Maria Klenskaja, Helle Kuningas, Reet Paavel, Mari Lill, Evald Aavik, Rudolf Allabert jpt.

21.35 "Siiri Sisask ja Noorteorkester Reaalmažoor. Teel koju (ETV 2013)

21.40 "Kohtumine. Siiri Sisask" (ETV 2018)

Hilissuvel vestleb Sulu talu perenaise Siiri Sisaskiga Margus Saar.

22.10 "Andrea Bocelli. Vaikuse muusika" (The Music of Silence, Itaalia 2017)

Elulooline mängufilm põhineb 1999. aastal avaldatud Andrea Bocelli autobiograafilisel romaanil ja jutustab kuulsa tenori loo.
Suure lauluandega Amos Bardi (Toby Sebastian) - nii nimetab end Bocelli oma raamatus - on sünnist saati nägemispuudega. Silmaoperatsioonid andsid tulemust niipalju, et nooruk võis näha varjusid, juhtunud õnnetus viis aga nägemise juba täielikult. Amose kirg laulmise vastu aga jäi, ning topelttöö ja pingutuse najal saabus ka esimene lavaedu, kui ta esitas laulu "Miserere".

Režissöör: Michael Radford.

00.00 "Plekktrumm. Siiri Sisask (ETV 2015)

Joonas Hellerma vestleb Siiri Sisaskiga loova inimese ülesandest muuta oma hääl kuuldavaks.

Toimetaja: Rasmus Kuningas

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: