Harkivi hokimängijate heategevuslik hokiturnee jõudis Eestisse

Harkivi hokimängijad võtsid nõuks korraldada ülemaailmse heategevuslike matšide turnee. Poolast alguse saanud ringreis on nüüdseks jõudnud Eestisse, kus mehed astusid vastu Briti mängijatele. Jüri Muttika käis Ukraina hokimehi intervjueerimas.

Hokiturniiri korraldaja Roman Mikutin rääkis, et ülemaailmseks ülesandeks on hankida 20 masinat Ukraina tuletõrjele ja 15 kiirabiautot, mida saab kasutada nii tsiviilotstarbel kui ka rindelt evaukeerimise eesmärgil sõjaväelaste poolt. "Meie turniiri ja inimeste ülesandeks on aidata võitlust jätkata, muidu muutume halliks tsooniks, seadustevabaks ja õigusetuks," sõnas ta.

Jääl pole aga meestel füüsilsielt sugugi lihtne olla, kuna juba kaks aastat pole pidevalt jääl käidud. "Meile on see hingekosutus. Saame emotsioone edasi anda, inimesi üles kutsuda, et nad ei unustaks kui kuri ja hirmus on sõda," ütles Mikutin.

Enamik Harkivi hokiklubi koosseisust on rindel, mistõttu jääle astuvad eelmiste põlvkondade esindajad ja rindemeestest on kaasa elama saanud tulla üksnes need, keda värsked lahinguarmid kohe sõjatandrile tagasi ei luba.

Bamuti lahingus jalga kuulihaava saanud Ruslan Kamenev peab rindele naasma kui taastusravi lõpeb, kuid igatseb seejuures ka tagasi hokijääle. Hoki on võimalus saada rindelt vahel rahumeelsesse ellu. "Hokimängus osaleda on super," sõnas ta. "Peamine on mitte alla anda. Oma piiri hoida ja oma maa tagasi võtta. Muud seal polegi," lisas mees veel.

Toimetaja: Rasmus Kuningas

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: