Ornitoloog: praegu on hästi mitmekesine rändeaeg

Ornitoloog Tarvo Valker rääkis "Terevisioonis" otseülekande teel Põhja-Pärnumaalt, milliseid rändlinnud end seal näole annavad, lisades, et käesolev rändeaeg on väga mitmekesine.

"Põld on rändlinde täis: siin on hulgaliselt kiivitajaid, rüütasid, põldlõokesi – lindude ränne on täies hoos. Igal suunal võib mõnda linnuparve näha ja palju on ka linde, kes siit üle lendavad," kirjeldas Valker.

"Praegu on hästi mitmekesine rändeaeg: rändab nii suuremaid linde – näiteks viimase nädala jooksul on olnud väga hoogne sookurgede ränne ja nädala jooksul peaksid meile hakkama jõudma ka haned-lagled –, aga samal ajal käib ka väga arvukas väiksemate lindude ränne," tutvustas ornitoloog.

Sookurgede rände tipplaine oli ornotoloogi sõnul nädal aega tagasi ning sel ajal rändas enam kui 10 000 sookurge Eestist üle. "Tuul oli niivõrd soodne, et [nad] rändasid siit edasi. Aga muidugi on sookurgi veel Soome poolt juurde tulemas – nii et, kes veel tänavu pole suuri sookureparvesid näinud, siis aega veel natuke on."

Rände haripunkt on praegu ka metsvintidel ning lindudel, mida inimesed tihti rändlindudeks ei peagi, näiteks sinitihastel ja rasvatihastel. Külmemate ööde saabudes hakkavad ornitoloogi teatel ka haned põhja poolt lõunasse liikuma. "Praegu on ikkagi väga soe olnud," kommenteeris Valker.

Toimetaja: Maiken Tiits, intervjueeris Reimo Sildvee

Allikas: "Terevisioon"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: