A-Rühmal ilmus pärast 17-aastast pausi uus album

A-Rühm
A-Rühm Autor/allikas: Taaniel Malleus

22. septmebril ilmunud "Reede" on A-Rühma kolmas album, mis järgneb 17 aastat tagasi ilmunud plaadile "Leegion".

""Reede" on album, milles oleme lähtekohaks võtnud hip-hopi algusaegade saundid ja kõlad ning toonud need tänapäeva," kommenteeris A-Rühma liige Kozy. "Kokkuvõttes ei püüdnud me teha moodsat tiksu, aga samas kindlasti ei ole tegemist retro- või nostalgiakraamiga. Lihtsalt oleme oma muusika lähtepunktid võtnud nüüdseks juba 50 aasta vanuse kultuuri koidikult."

"Samas ei unustanud me albumi tegemisel ära ka poisilikku fun'i ehk me lasime protsessil voolata, et sellest ei kujuneks ülemäära tõsine kontseptsioonalbum," rääkis Genka. "Panime suuna paika ja lõbutsesime sõnade ja biitide saatel stuudios. Ma arvan, et kokku tuli täpselt selline puljong, kust saab igaüks omad vitamiinid kätte."

Uuel albumil teevad teiste seas kaasa Pearu Paulus (singlil "Sama kuumad"), Lexsoul Dancemachine, Kristel Aaslaid, Redel, J.O.C. ja Siemens Nokia.

27. oktoobril esitleb A-Rühm nii oma uusi lugusid kui ka vanu hitte Tallinnas Fotografiskas.

1998. aastal tegevust alustanud A-Rühma moodustavad Genka, Cool D, Kozy ja DJ Critikal. Nende esimene album "Laulmata jäänud laulud" kinnistas kollektiivi räpimaastikul ning plaadilt pärineva looga "Popmuusik" vallutati toona kohalikud popmuusika edetabelid.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: