Algab läbi Eesti rändav lugude jutustamise festival

Piret Päär
Piret Päär Autor/allikas: Ruudu Rahumaru

16.–29. septembrini toimub lugude jutustamise festival "Hundid käivad hulgakesi, karud kahe-kolmekesi", mille programmist leib muuhulgas viis avalikku üritust. Festivali korraldab jutuvestja Piret Päär.

Festivali "Hundid käivad hulgakesi, karud kahe-kolmekesi" raames leiavad aset avalikud sündmused ning ka koolijutustamised lastele ja jutukoolitused õpetajatele. Kokku toimub 12 kohtumist kaheksas Eesti paigas, millest viis on avalikud üritused.

19. septembril pajatavad kohalikud jahimehed Igor ja Valeri Homin Albu külas jahimehelugusid ning jutuvestja Piret Päär räägib vanu rahvajutte ja tutvustab jutuvestmistraditsiooni.

22. septembril toimub jutuõhtu Kuressaares, kus kohalikku naistraktoristi Juuli Pihli pinnib jutuvestja, kirjamees ja rännumees Olavi Antons.

23. septembril leiab aset RMK Oandu külastuskeskusest metsamatk, matka juhib ja loomalugusid jutustab Triin Kusmin ning pärast matka astub jutuvestja Päär koos pärimusmuusik Kulno Malvaga lavale.

24. septembril saab aga Vana-Koiola rahvamajas kuulda jutukontserti, kus Pääriga esineb pärimusmuusik Cätlin Mägi ning 29. septembril toimub Hargla maakultuurimajas vestlus-jutuõhtu, kus kirjanik Lauri Sommer räägib teemal "Koha aeg ja koha sõna".

Festivali raames esitleb Päär ka oma vastilmunud jutuplaati "Ilmaparandamise lood", millele ta on salvestanud seitse rahvajuttu ning lugude vahele on muusikalised sillad ehitanud pärimusmuusikud Silver Sepp, Cätlin Mägi, Meelika Hainsoo, Celia Roose, Kulno Malva, Tuule Kann ja Andre Maaker.

Kõik festivali üritused on tasuta.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: