Sibulateel avab puhvetite päeval uksed 31 hoovi ja aeda

Sibulatee puhvetite päev
Sibulatee puhvetite päev Autor/allikas: Pressimaterjal

9. septembril toimub kaheksandat korda Sibulatee puhvetite päev. Uksed avab 31 hoovi ja aeda, külalistele pakutakse kohalikke maitseid ning mitmetes puhvetites saab osa võtta nii töötubadest kui ka nautida kultuuriprogrammi.

Peipsi Caravani puhvetis võetakse ette pika sibulapatsi punumine. Perenaine Inna Kook on ette valmistanud sadakond kilo sibulaid, millest võiks vähemalt kolme-meetrise patsi saada. Iga külaline saab oma osa anda punumisse ning ühtlasi ka sibulavaniku valmistamise võtted selgeks.

Viiendat korda valitakse puhvetite päeva ajal ka Sibulatee sibulapirukameister ning pilkupüüdvaim sibulamüügikoht. Meistritiitlile saavad kandideerida kõik Sibulatee piirkonnas ehk Peipsiääre vallas elavad inimesed.

Puhveteid avatakse terves Sibulatee piirkonnas alates Tähemaast Rannani ning Välgist Sipelga külani.

Puhvetite menüüdesse jõuavad muidugi erinevad sibularoad, on rohkesti seenetoite, erinevaid suppe alates jäätisesupist kalaseljankani, toekamat toitu põdralihapelmeenidest ahjusooja suitsulihapraeni. Koju kaasa ostmiseks on nii sibulaid, hoidiseid kui kohalikku käsitööd.

Kultuuriprogrammis toimuvad erinevate bändide ja esinejate ülesastumised, kodaverekeelne folkloorietendus, tuurid loomapargis ning pika päeva lõpetab saksa-stiilis õllepidu Alatskivi Mõisa Talli hoovis. Päris esimest korda Sibulatee puhvetite ajaloos avatakse ühes puhvetis ka saun – selle aasta Sibulatee saunafESTil rahva lemmikuks valitud jurtasaun köetaks soojaks Rannamõisa puhvetis.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: