Festival PIME toob kokku muusika, tänavakunsti ja vaegnägijate kogukonna

PIME festivali kirbuturg 2022. aastal.
PIME festivali kirbuturg 2022. aastal. Autor/allikas: Jaanika Juhanson

Pühapäeval, 10. septembril toimub Tallinnas pimedatele ja vaegnägijatele pühendatud festival PIME (Pimedate Inimeste Maja Esitlus), mis seob omavahel muusika ja tänavakunsti.

PIME festivali keskmes on muusikalava, millel esinevad sellised kodumaised artistid nagu Robin Juhkental, Di'Artist, Bonzo ja Marge ning Wiiralt. Lisaks astuvad Põhja-Eesti Pimedate Ühingust lavale ansambel Püü, duo Maarja-Liis Orgmets ja Indrek Kaljumäe, Pimemoosekant ja Sõbrad ning pimedate ja vaegnägijate Terateater.

Festivalil saab osaleda erinevatel pimedate elu teemalistel ekskursioonidel ja töötubades. Kogemusrada "Elamused pimeduses" võimaldab nägijatel kogeda mitmeid tegevusi ja takistusi, millega pime inimene igapäevaelus kokku puutub. Rada läbitakse silmaklappidega koos pimegiidiga. Terateatri poolt läbiviidaval lavastuslikul ekskursioonil "Aja pimedad pildid" saab osaleja piiluda Põhja-Eesti Pimedate Ühingu maja sellistesse soppidesse, mis tavaliselt suletud on. Ekskursioonil tutvutakse maja ajalooga ning pimedate eluoluga. Pimedate ettevõtete kogemusalal saab küsida vabas õhkkonnas kõige kohta, mis senini nägijatele pimedate elus mõistetamatuks jäänud.

Festivalil on avatud tänavatoidulaat ja käsitöömeistrite laat ning kohapeal, vanas tehasehoovis, saab näha graffitigaleriid. Kunsti- ja värvipoe Spekter eestvedamisel toimub ka tänavakunstijämm ja oksjon. Päeva juhib Tallinna Linnateatri näitleja Jan Ehrenberg.

Põhja-Eesti Pimedate Ühingu üks eesmärk on tõsta ühiskonnas nägemispuudega inimeste suhtes teadlikkust ning sellest ideest on kantud ka PIME festival. 

Festival toimub Põhja-Eesti Pimedate Ühingu hoovis. Erivajadustega inimestele ja nende saatjatele on sündmus tasuta.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: