Hendrik Relve viib kuulajad Kesk- ja Lõuna-Ameerika paeluvatesse paikadesse

Vikerraadio saatesarja
Vikerraadio saatesarja "Kuula rändajat" autor Hendrik Relve Autor/allikas: Hendrik Relve erakogu

Rännumees Hendrik Relve jutustab Vikerraadio sarja "Kuula rändajat" uuel hooajal seiklustest Kesk- ja Lõuna-Ameerikas.

Esimestes saadetes on fookuses Hondurase loodus, ajalugu, toit, kultuur ja inimesed. Kuulajani jõuavad kirjeldused paadiretkedest Hondurase hõredalt asustatud sisemaal, kus Relve jälgis maainimeste argielu, vaatles biosfääri looduskaitseala ja iidseid petroglüüfe ning laskus raftinguparvel alla riskantsetest kärestikest.

Hendrik Relve salapäraste petroglüüfide juures Hondurases Autor/allikas: Vaido Otsar

Järgnevates saadetes liigutakse Kesk-Ameerikast üha allapoole, kuni Lõuna-Ameerika lõunatippu. Igas saates toob rännumees esile ka mõne eriti eredalt meelde jäänud paiga. Mõnikord on Hendrik Relvel külas ka mõni teine rändur ja hooaja jooksul kutsutakse kuulajadki saadete avalikele salvestustele.

Ühel varasemal avalikul salvestusel sõnas keegi publikust, et kui tavaliselt ütleb üks pilt rohkem kui tuhat sõna, siis raadiost "Kuula rändajat" saateid kuulates ütlevad sõnad rohkem kui tuhat pilti. "Nii hästi ja värvikalt loob Relve kuulajatele kujutluspildid oma rännakutest."

"Kuula rändajat" uus 22. hooaeg algab Vikerraadios 3. septembril kell 14.05.

Kõiki saateid on võimalik järelkuulata Vikerraadio kodulehel.

Toimetaja: Laura Raundagel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: