Viljandi kitarrifestivalil astuvad lavale artistid kodu- ja välismaalt

Viljandi kitarrifestivali avapäev
Viljandi kitarrifestivali avapäev Autor/allikas: Rene Jakobson

Oktoobris 16. korda toimuv improvisatsioonilisele ning stiiliülesele kitarrimängule keskenduv Viljandi kitarrifestival avalikustas kogu festivalikava – kuulajate ette astuvav muusikuid nii kodu- kui ka välismaalt.

Sel sügisel toimub festivali raames Viljandi eri paikades 12 kontserti. Näiteks naaseb lavale rokk-kitarrist Jan Akkerman, kes viimati esines Viljandi kitarrifestivalil 2016. aastal. Samuti astub lavale Viljandi kitarrifestivali 10. sünnipäevaks kokku tulnud koosseis Laulvad Kitarrid, et teha kummardus Riho Sibula muusikalisele pärandile. 

Tiit Pauluse nimeline noore kitarrimängija preemia võitnud muusikud annavad samuti kontserdi ning välja kuulutatakse ka 2023. aasta preemia.

Jaagup Jürgel, kes võitis 14. Tiit Pauluse nimelise preemia, teeb trioga Linalakk, Jaagup Jürgel ja Marek Talts festivalidebüüdi – nende fookus on rütmimuusikal ja improvisatsioonil. 2016. aasta preemia pälvinud Merje Kägu, kes resideerub kitarristi ja heliloojana Göteburgis, toob festivalil kuulajateni improvisatsiooni ning kompositsiooni piirimail kulgeva loomingu. Eelmisel aastal sama tiitliga pärjatud Anna Regina Kalk esineb festivalil koos oma kolme muusikust sõbraga. 

USA-st tulevad kontserti andma Brandon Ross ja Stomu Takeishi, kes esitavad kontserdil kompositsioone, mis kuuluvad 2024. aastal avaldatava Sunnyside Records'i väljaandesse. Soomest jõuavad Viljandi kitarrifestivali lavalaudadele akustiline jazz-kitarrist Mikko Karhula ning trio Avara. 

Kitarrifestivali neli esimest õhtut lõpetavad ühised jämmid ning toimuvad ka öökontsert ja koguperekontsert. Esimest korda toimub Viljandi kitarrifestivalil klubikontsert, mille annab Jonas.F.K. 

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: