Koolitantsu Kompanii avas konkursi Ida-Virumaa tantsijatele

Koolitantsu Kompanii
Koolitantsu Kompanii Autor/allikas: ETA

Algaval hooajal 30. sünnipäeva tähistav Koolitantsu festival toob üleriigilise Koolitantsu Kompaniiga sel sügisel lavale tantsulavastuse "Kui ma veel noor ja jumal olin". Septembris otsitakse lavastusse tantsijaid Ida-Virumaalt ning lavale jõuab see oktoobris ja novembris Jõhvi kontserdimajas.

Koolitantsu Kompanii 14. lend otsib julgeid, usaldusväärseid ja õpihimulisi Ida-Virumaa noori tantsijaid vanuses 15-26 aastat. Varasem kokkupuude show-tantsu, hip-hopi ja/või house'iga tuleb kasuks, kuid kõige olulisemad on julgus, kiire õppimis- ja kohanemisvõime ning soov kaasa teha tantsulavastuses.

Festivali Koolitants peakorraldaja Raido Bergsteini sõnul on Koolitantsu Kompanii seekordne lavastusprotsess mõeldud neile Ida-Virumaa noortele tantsijatele, kes soovivad oma tantsuõpingutes süvitsi minna ning töötada koos teiste tantsukoolide tantsijatega ja professionaalse lavastustiimiga.

"Meie eesmärgiks on noortele tantsijatele sellised võimalused luua, mis tantsuhuvihariduse maastikul siiani puudu on," lisas Bergstein. "Koolitantsule iseloomulikult on võimalus koos tantsida nii suurematest kui ka väiksematest kohtadest tulnud ning erinevaid tantsustiile ja -žanre valdavatel tantsijatel, kõigil on lavastuses oma roll." Lisaks Ida-Virumaalt valitud tantsijatele astuvad lavale ka kutsutud tantsijad varasematest kompanii lavastustest üle Eesti.

Konkursi töötoad toimuvad 12. septembril kell 16 ja 18 Narva laste loomemajas, 13. septembril kell 19 Wiru spordikeskuses Kohtla-Järvel ning 14. septembril kell 16 ja 18 Sillamäe noorte- ja huvikeskuses Ulei. Registreerimine toimub koolitants.ee lehel.

Lavastuse "Kui ma veel noor ja jumal olin" koreograafid on Kadi Aare ja Maarja Pruuli ning tantsulavastuses teevad kaasa muusikud Säm ja Kelly Vask koos live-bändiga. Etendused toimuvad Jõhvi kontserdimajas oktoobris ja novembris.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: