Eestit noorte Eurovisioonil esindav Arhanna Sandra: ma ei saa laulmiseta olla

Sel aastal osaleb Eesti esimest korda noorte Eurovisioonil. Eestit esindab lauluvõitlusel 11-aastane Arhanna Sandra Arbma, kes sõnas suvises "Ringvaates", et laulmine on oluline osa tema elust.

Euroopa Ringhäälingute Liidu (European Broadcasting Union / EBU) korraldatav üle-euroopaline lauluvõistlus Junior Eurovision on mõeldud 9–14-aastastele noortele lauljatele ja on oma olemuselt sarnane Eurovisiooni lauluvõistlusele.

Arhanna Sandra on pärit Räpina linnast ning ta alustas Räpina muusikakoolis õpetaja Margot Suure käe all laulmise õppimist 5-aastaselt. Lisaks laulmisele õpib ta ka klaverimängu.

"Ma vist maalisin ja mu ema tuli jooksuga alla ning ütles, et ma sain noorte Eurovisioonile," meenutas Arhanna Sandra, kuidas ta sai teada, et ta Prantsusmaale Eestit esindama sõidab. "Ma olen tegelikult tahtnud küll Eurovisioonile minna, nüüd lõpuks saangi," rõõmustas ta.

Noor laulja nentis, et esialgu võttis uudis ta sõnatuks. "Pärast karjusin nii kõva häälega, et mul oli hääl ka ära."

Laulmisega tegeleb Arhanna Sandra iga päev. "Minu jaoks kõige raskem asi elus on see, kui ma olen haige ning ma ei tohi rääkida ja ei tohi laulda," tõdes tüdruk. "Ma laulan peaaegu iga päev ja ma ei saa laulmiseta olla."

Toimetaja: Karmen Rebane

Allikas: "Ringvaade suvel"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: