Galerii: Vanemuise teater avas 154. hooaja kodukohvikute päevaga

Möödunud laupäeval said teatri- ja toidusõbrad vanemuislaste kaheksas kodukohvikus kostitada end maitsva menüü ning kontsertidega.

Vanemuise orkestrandid koos muusikutest sõpradega avasid muusikat täis hoovikohviku Puu- ja Plekihoovi, kus esimese kontserdiga ristiti sisse hoovi ehitatud lava. Menüü hitiks kujunes Ukraina borš, aga ka ahvatlev küpsetistevalik. Kohvikus astusid üles Vanemuise sümfooniaorkestri erinevad koosseisud ning Vahtsõliina Torod.

Oma kohviku avasid ka Vanemuise teatri kassas teatrisõbrale pileteid ulatavad ja repertuaari tutvustavad kassapidajad koos sõpradega. Kitzburgeri hittroaks olid mahlased burgerid.

Jõulukohvikus sai maitsemeeli ergutada jõulupraega ning magustoiduks krõbistada piparkooke. Kohvikut külastas isegi jõuluvana, kingitused käes.

Ooperikoori artistide kohviku Müürgel menüü eesotsas olid gurmeesupid. Külastajad kasutasid aktiivselt võimalust kuulda muinsuskaitse all oleva maja ja maakivimüüri lugu ning nautisid müüri kohal kõrguvalt terrassilt kaunist vaadet Tartule.

Pirukate Peaproov kostitas külastajaid rikkaliku pirukamenüüga. Kauaaegse Vanemuise sümfooniaorkestri orkestrandi Margus Kitse eestvedamisel esinesid kohvikus Aivar Eimra, Anna Šulitšenko ja Kersti Perandi.

Barbieland avas fantaasiamaailma, mis oli täis õhupalle ja roosasid kostüüme. Menuroaks osutusid roosad pannkoogid, hot dog ja maitsev koogiloto. Katusekontserdiga esines Vanemuise ooperikoori artist Oliver Timmusk koos Hedi Maaroosiga.

Vanemuise õmblustuba ja dekoratsiooniala avasid ühise kohviku Keisri Uued Rõivad Vanemuise väikese maja hoovil. Kulinaarseks elamuseks kujunesid teiste hulgas nii leib grilllihaga kui ka kodune limonaad.

Kunksmoori Teemajas kostitasid maitsva toiduga külalisi Vanemuise ooperisolistid koos pere ja sõpradega. Meelelahutusprogrammi pakkus 9. septembril 2023 Teatri Kodus esietenduva koguperelavastuse "Kunksmoor ja kapten Trumm" lavastusmeeskond. Kohviku tulu annetatakse SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi. Õhtu lõpuks valisid kohvikukülastajad primaks kodukohvikuks just Kunksmoori Teemaja.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: