Kaheksas Aparaaditehase festival toimub koos juubelihõngulise galeriide ööga

Aparaaditehase festival
Aparaaditehase festival Autor/allikas: Luisa Greta Vilo

25.-26. augustini toimuval Aparaaditehase festivalil pakuvad tänavu põnevat festivaliprogrammi ka tehase head naabrid TYPA keskusest, Plantariumi taimehoovist ja Ajuokse avangaarist.

Reedel toimub kümnes galeriide öö, mille käigus saab vaadata 20 näitust nii Aparaaditehases kui ka ümbritsevates galeriides. Lisaks on võimalik saada osa rikkalikust eriprogrammist alapealkirjaga "Aparaaditehase avatud uksed".

Avatakse mitu uut näitust ja toimuvad tehasetuurid eesti, inglise ja ukraina keeles. Avatud on mitmed pop-up baarid ja lisaks Aparaaditehase enda restoranidele võtavad galeriide juures kohad sisse ka foodtruck'id. Alternatiivse kunstirühmituse Ajuokse suvise stuudioruumi Ajuokse Avangaari juures toimub suvelõpuüritus, mille raames avatakse uus seinamaaling ja toimub Liis Ringi plaadiesitluskontsert. Reede öö saab hommikusse saata Klubi Gutenbergis asuvas festivali ööklubis.

Laupäeval suletakse Kastani tänav autoliiklusele ning seal võtavad koha sisse Müürilille täika ja Ajuokse alternatiivse kunstituru kauplejad ja külastajad. Lisaks võib Kastani tänavalt leida nooremale publikule suunatud Tegevuste tänava ning toitlustajad ja mõnusad istekohad. Rohenäppudel tasub samm seada Plantariumi taimehoovi, kus toimub taimetäika ning on võimalik oma rohelised hoolealused taimede kiirabis elule turgutada.

Ka laupäeval toimuvad Aparaaditehases ja selle ümbruses mitmed põnevad tuurid nii jalgsi kui ka ratastel ning päeva lõpetab ansambli Hunt tasuta kontsert Plantariumi salalaval.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: