Galerii ja video: Ukraina iseseisvuspäeva toetuskontsert

{{1692882360000 | amCalendar}}

24. augustil tähistati Tallinnas Vabaduse väljakul Ukraina taasiseisvumispäeva toetuskontserdiga "Ukraina tänab!".

Ukraina on sama kaua olnud iseseisev kui Eesti. Nüüd tähistavad nad keerulises olukorras oma iseseisvuspäeva ja Eestis toimus sel puhul suurejooneline toetuskontsert, millega kogutakse raha Ukraina lasteaialastele pommivarjendi ehitamiseks.

Kontserdi korraldajad on koostöös Eesti ja Ukraina riiklike institutsioonide ja mittetulundusorganisatsioonidega ette valmistanud heategevusprojekti Ida-Ukrainas Dobropillya linnas koolidele kuni kaheksa pommivarjendi ehitamiseks ja esmavajalikuga sisustamiseks.

Toetuskontserdil astus lavale 2004. aasta Eurovisiooni lauluvõistluse võitja Ruslana ja mitmed teised, nende hulgas Stefan, Tanel Padar ja Elina Nechayeva koos Tallinna Politseiorkestri ning Rahvusmeeskooriga. 

""Ukraina tänab!" kontserdi eesmärk on avaldada tänu kõigile Eesti inimestele, kes on Ukrainat toetanud ja üheskoos tähistada Ukraina taasiseseisvumise päeva," ütles kontserdi korraldaja Ruslan Trochynskyi.

Võimsa finaalina astus lavale Eesti Rahvusmeeskoor ja kõik õhtu jooksul esinenud artistid, et ühiselt ette kanda Ukraina vabadusvõitluse hümniks saanud laul "Punane lodjapuu aasal". Teleülekandesse lugu ei mahtunud, kuid toome selle vaatajateni eraldi.

Pommivarjendite rajamiseks Ukraina koolidele saab annetada 17.–31. augustini kõikide Eesti sideoperaatorite võrkudes helistades numbritel 900 7911 (annetussumma 10 eurot); 900 7912 (annetussumma 25 eurot) ja 900 7913 (annetussumma 50 eurot). Annetuskampaania viib läbi ja kogutud raha edastab Ukrainasse Ruslan ja Terje Trochynskyi asutatud MTÜ Kultuuride Ristmik.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: