Vanemuislased avavad Tartus kodukohvikud

Vanemuislased avavad saabuval laupäeval, 26. augustil Tartus kodukohvikud. Ooperisolist Merle Jalakas ja metsasarvemängija Urmas Himma tutvustasid "Deltas", milliseks nende koduhoovi kerkivad kohvikud kujunevad.

Jalakas avab Tartus Tamme puiesteel kodukohviku Kunksmoori Teemaja. Laulja tutvustas, et idee avada kodukohvik tuli Vanemuise uuest lavastusest "Kunksmoor ja kapten Trumm", kus ta peategelast Kunksmoori mängib.

"Kõik saavad vitamiinide ja tervistava energia osaliseks sellel päeval," kommenteeris Jalakas. Ta lisas, et ka lastele leidub teemajas tegevust. ""Kunksmoor" on ju lasteetendus."

Himma juures saab astuda aga kohvikusse nimega Puu- ja Plekihoov. "Sellel aastal saab kohvik avatud heade kolleegide abiga," sõnas ta, et mõte oma kodukohvikust tekkis juba möödunud aastal. "Kohvikule nimepanek oli üsna lihtne, sest Riia 30 hoovis on orkestrandid omavahel juba mitmeid aastaid kohtunud."

Himma hoovi on isegi ehitatud lava, kus orkestrandid kodukohviku avanedes üles astuvad – näiteks esineb Tartu Metsasarve ansambel ning vaskpillide koosseis Vahtsõliina Torod.

Lisaks Kunksmoori Teemajale ja Puu- ja Plekihoovile avavad uksed veel mõned kodukohvikud: Kitsburger, Jõulukohvik, Müürgel, Pirukate Peahoov, Barbieland ja Keisri Uued Rõivad. "Igal kohvikul on oma emotsioon ja mängulust sees," arvas Jalakas.

Kunksmoori Teemaja tulu läheb haigete laste tervendamiseks ehk Tartu Ülikooli Kliinikumi lastefondi. "Kindlasti ei ole see kohvik suur tuluteenimise koht, vaid rohkem annetamise koht," rääkis Himma, et ka Puu- ja Plekihoov plaanib annetada vähemalt osa tulust mõnele heategevusfondile.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: