Disainer Jay Osgerby: olümpiatõrviku disainimine oli hullumeelne töö

Inglismaalt pärit disainer Jay Osgerby, kes on muu hulgas kujundanud nii münte, ronge kui ka lennukeid, sõnas suvises "Ringvaates", et 2012. aasta olümpiatõrviku disainimine oli hullumeelne töö.

"Tavaliselt antakse valmistamiseks kolm aastat, aga kuna Londoni olümpia korraldajad unustasid tõrviku ära, jäi meil tööks vaid 18 kuud," meenutas Osgerby.

Disainer selgitas, et olümpiatõrviku disainimise muutsid keeruliseks mitu elementi: see esindab tema kodumaad ja peab olema ilmastikukindel.

"Inglismaa suvekuudel võib sadada lund, võib olla jääd, väga tugevat tuult, võib sadada väga ränka vihma. Samas pidi meie tõrvik olema kerge, sest mõni tõrvikukandja oli vaid 12-aastane. Tõrvikul pidi olema tähendus. See pidi kandma oma sõnumit. See oli tõeline katsumus," kirjeldas ta.

Osgerby tunnistas, et 2012. aasta olümpiamängude avatseremoonia oli tema elu kõige hirmsam päev.

"Hiigelsuur staadion oli rahvast täis ja 1,2 miljardit televaatajat. Üks poiss jookseb tõrvikut kandes staadionile, mina mõtlen ainult ühte: "Ära kustu! Ära kustu!""

Toimetaja: Karmen Rebane

Allikas: "Ringvaade suvel"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: