Narva valmistub koos Vene teatriga sügispealinna kohustusi võtma

Narva sügispealinna avamine
Narva sügispealinna avamine Autor/allikas: Pressimaterjal

Narva võtab sügispealinnatiitli üle 23. septembril koos mitmete kultuuri- ja meelelahutusüritustega, mis vältavad kolm kuud. Vene teater on sügispealinna programmist traditsiooniliselt osa võtnud, andes etendusi nii nooremale kui ka vanemale publikule.

Sel aastal valmistab teater esimest korda ette erietendust Narva sügispealinna programmi avamiseks. Kultuurimaja Rugodiv laval esitlevad näitlejad linnaga seotud tundeid ja läbielamusi. Muusikalises etenduses osalevad ka trupi näitlejad Anastasia Tsubina ja Jekaterina Kordas, kes on sündinud ja üles kasvanud Ida-Virumaal. 

Näitlejate tuumikut täiendavad teatritrupi uued noored artistid, Ukraina sõjapõgenikest näitlejad Ilja Bolotov ja Jevgeni Kravets. Näitlejaid saadavad muusikud, kellest enamik on samuti Narvaga seotud. Esitatakse laule inglise, eesti, ukraina ja vene keeles. Kavas on Rootsi bändi ABBA meloodiad, kõlavad ka Anne Veski ja Boomboxi laulud, filmihitid ja Okean Elzy lood.

Programmi juhivad Narvast pärit Aleksandr Kutšmezov ja näitlejanna Tatjana Manevskaja, kes tuli Eestisse 45 aastat tagasi ja kelle jaoks oli Narva esimene linn, kuhu ta Eestisse tulles sattus. Etenduse lavastab Anton Kiselius, muusikajuht on Aleksandr Žedeljov.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: