Eesti Loodusmuuseumis toimub vaikne disko "Linnulaulupidu"

Joosep Sarapuu
Joosep Sarapuu Autor/allikas: Pressimaterjalid

Reedel, 4. augustil toimub Eesti Loodusmuuseumis teine silent disco ehk vaikse disko tantsuüritus "Linnulaulupidu", kus muusikat valib Eesti Loodusmuuseumi zooloog Joosep Sarapuu ehk DJ Zarka.

"Linnulaulupidu on lõbus ja eksperimentaalne kooslus troopilistest rütmidest ja ägedatest loodushelidest," rääkis Sarapuu, kelle teiseks koduks on Amazonase vihmametsad Prantsuse Guajaanas, ning tantsumuusikat valides viib ta kokku talle südamelähedasi Lõuna-Ameerika ja Aafrika rütme Eesti lindude, putukate ja nahkhiirte häältega.

"Väga põnevalt kõlavad paljudele tuttav rukkirääk, haigurlaste sugukonda kuuluv hüüp ja selline Eestis haruldane nahkhiirte liik nagu Nattereri lendlane," märkis Sarapuu.

Loodushelisid salvestasid Eesti Loodusmuuseumi kogude juhataja Lennart Lennuk ja bioloog Veljo Runnel. Ürituse raames saab vaadata ka Peeter Lauritsa näitust "Miski on kõigega seotud", mille helikujunduses on samuti kasutatud Veljo Runneli salvestatud loodushelisid.

"Linnulaulupeol" jagatakse osalejatele juhtmeta kõrvaklappe ja muusikat saab nautida ilma mürareostust tekitamata. "Linnulaulupidu" toimub Tallinnas, Eesti Loodusmuuseumi hoovis.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: