X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

G4S: folgil on kaks äärmuslikku publikut, kellega tegutseda tuleb

Alanud Viljandi pärimusmuusika festivali tuules kõrvutas "Vikerhommikus" Eesti festivali- ja kontserdipublikut G4S ajutiste suurürituste projektijuht Kristjan Saarik.

Saarik sõnas, et festivali korraldaja peaks kindlasti enda publikust lähtuvalt koostama riskianalüüsi. "Igal üritusel juhtub midagi. Küsimus on selles, mis see juhtum on ja kuidas seda kiirelt ära hoida," lausus ta. "Selleks on kindlasti vaja teha erinevaid koostöid," viitas Saarik näiteks politseile ja meditsiiniasutustele.

Suurürituste projektijuhi sõnul on praeguse aja festivalikülastajad paremini ürituse meluga informeeritud ning seetõttu on turvamine läinud mõnevõrra lihtsamaks, ent oma tööd tehakse ikkagi samasuguse pühendumusega kui aastaid tagasi.

Agressiivseid festivalikülastajaid on Saariku teatel reeglina aga vähe ning tihtipeale suudab neid ka kaasasolev sõpruskond korrale kutsuda. Siiski tuleb üksikutel kordadel politsei abi kasutada.

"See, kes ostavad folgi päevase pileti või festivalipassi neljaks päevaks, on küll ääretult meeldiv publik," rääkis Saarik Viljandi folgi külastajatest. "Teine publik on see, kes läheb sinna nn ette söögialasse elu ja melu nautima - siin on kaks äärmuslikku publikut, kellega tuleb tegutseda."

Toimetaja: Maiken Tiits, intervjueerisid Margit Kilumets ja Janek Luts

Allikas: "Vikerhommik"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: