Galerii: Veskijärvel toimus valgusfestival Tõrva Tulede Öö

Laupäeval, 22. juuli õhtul kogunesid tuhanded inimesed suvituslinnas Tõrvas, et saada osa selle suve suurimast valgusfestivalist Tõrva Tulede Öö.

Tõrva Tulede Ööl sai imetleda ainulaadsel valguskunsti- ja muusikaraja ümber Veskijärve 30 erinevat valgusinstallatsiooni. Teekonnal võis kohata näiteks miime, Silver Ulvikut hang trummil ning Virvatulesid, kes jagasid kuulajatele luuletusi ja katkeid ulmeteostest. Tõrva Tantsumäel esines DJ Kims Mentality.

Veskijärvele loodud veelehviku peale projitseerisid Lauri Lest ja Piret Potter silmapaistva vaatemängu. Kogu Veskijärv lõi hilisõhtul võimsalt lõõmama – järvel süüdati ligi tuhatkond küünalt ja pilke püüdis saarele tehtud suur lõke. Järvel võis märgata sõitmas ka valgustatud paate, millelt soovijad said kogeda vaatemängu otse selle keskelt.

Enne valgusraja avamise algust andsid Tõrva keskväljakul kontserdi Terminaator, Karl-Erik Taukar Band ning Freddy Tomingas & The Riff. Ööd jäi lõpetama Munitsipaalööklubi ehk MÖK, kuhu kuuluvad Tõrva vallavolikogu esimees ja Riigikogu liige Maido Ruusmann ning vallavanem Helen Elias.

Tõrva Tulede Öö valguskunstiraja panid kokku Indrek Leht ja Margus Kontus, tööde autorite seast võis leida mitmeid hinnatuid kunstnikke, nende seas Anne Türn, Elo Liiv, Loit Jõekalda ja Leonardo Meigas.

Tõrva Tulede Öö valguskunsti- ja muusikarada oli kulminatsiooniks mitmepäevasele festivalile Tõrva Tule-Päevad, mis hõlmas nii kultuuri-, spordi- kui ka vabaajaüritusi. Üritus toimus neljandat aastat järjest, sel aastal oli külastajate arv hinnanguliselt ligi 10 000.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: