ERR-i kanalid näitavad vestlusi hinnatud kirjanikega

Anthony Horowitz
Anthony Horowitz Autor/allikas: Dmitri Kotjuh / Headread

Kevadel toimunud kirjandusfestivali HeadRead vestlustest jõuavad sel ja järgmisel nädalal teleekraanile kohtumised Anthony Horowitzi ja Mihhail Šiškiniga. Kokku 11 vestlust on vaadatavad-kuulatavad rahvusringhäälingu kultuuriportaalis ja Jupiteris.

Kevadel Tallinnas toimunud HeadRead festivalil astus teiste loomeinimeste seas kuulajate ette ka inglise kirjanik ja stsenarist Anthony Horowitz, kelle loodud on stsenaariumid sellistele menusarjadele nagu "Hercule Poirot", "Midsomeri mõrvad" ja "Foyle'i sõda". Eduka stsenaristikarjääri kõrval on Horowitz ka kõrgelt hinnatud laste-, ulme- ja krimikirjanik. ETV2 toob kohtumise vaatajate ette selle nädala esmaspäeva õhtul kell 21.30, ETV näitab vestlust teisipäeval kell 22.55. Anthony Horowitziga vestles inglise kirjanik ja ajaloolane Jason Goodwin.

ETV2 ekraanile jõuab 24. juulil ka vestlus Mihhail Šiškiniga, kes on üks hinnatumaid vene autoreid ja pälvinud kõik oma kodumaa-kesksed kirjandusauhinnad. Seejuures on 1996. aastast Šveitsis elav Šiškin üks tulisemaid Putini Venemaa kriitikuid, seda eriti pärast Ukraina sõja vallandumist. Mihhail Šiškiniga vestles Harri Tiido.

Mõlemad vestlused on nähtavad ka kultuuriportaalis ja Jupiteris. Kokku pakuvad rahvusringhäälingu veebikanalid 11 kohtumist, eelmainitutele lisaks vestluspaare Kristina Sabaliauskaite ja Linda Kaljundi, Tadhg Mac Dhonnagáin ja Sinéad Mac Aodha, Eero Epner ja Maarja Undusk, Elin Cullhed ja Eia Uus, Kate Mosse ja Elisa Johanna Liiv, Andri Snær Magnason ja Maarja Merivoo-Parro, Lilli Luuk ja Carolina Pihelgas, Jussi Adler-Olsen ja Krõõt Kaljusto-Munck ning Monique Roffey ja Kaisa Ling.

HeadRead 2023 vestluseid saab lugeda ERR-i kultuuriportaalist ja vaadata saatesarjana Jupiteris.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: