Tintura avaldas kolmanda albumi "Tee Säärekülast"

Tintura “Tee Säärekülast”
Tintura “Tee Säärekülast” Autor/allikas: Katrin Valgemäe

Neljapäeval ilmus elektroonilise pärimusmuusika ansambli Tintura kolmas album "Tee Säärekülast", mis melomaanide rõõmuks anti välja vinüüli kujul. Albumi unikaalse kaanepildi, bändiliikmeid kujutava maali autor on kunstnik Katrin Valgemäe, vinüüli kujundas Liisi Tamm.

"Tee Säärekülast" on täis julgeid värve ja katsetusi eesti rahvalaulutraditsioonist, maailmamuusikast ning hip-hop rütmidest. Sämplitena kõlavad leiud nii Eesti 1980ndate levimuusika arhiivist kui ka sama ajastu arhiivisalvestistelt üle maakera.

Albumi inspiratsiooniks on suuresti olnud Ingrid Rüütli kogutud Muhu ja Saaremaa rahvalaulud, mis on talletatud Eesti Rahvaluule Arhiivi.

Tintura on alati lisaks rahvalaulutekstidele teinud katsetusi eesti luuletajate loominguga. Ka sel albumil kõlab üks värske tekst, mille autor on eesti luuletaja, kirjandusteadlane ja -terapeut Berit Kaschan. "Tiitrivõitja" kõlab plaadil spoken word stiilis näitleja Veiko Porkaneni esituses. Lisaks rõõmustab loos "Kuu oli eila" kuulajaid saksofonisoologa džässmuusik Lauri Kadalipp. Palas "Endine hääl" kõlab Arno Tamme seade puhkpillikvartetile, milles musitseerivad noored talendid Kärt Katriin Nagel, Lisete Jürgenson, Aksel Vürst ning Triin Hordo.

Albumi esitluskontsert toimub Viljandi pärimusmuusika festivalil, reedel, 28. juulil kell 00.30 Kaevumäel. 

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: