Nädalavahetusel saab sadamamelu nautida Tallinna merepäevadel

Tallinna merepäevad 2022
Tallinna merepäevad 2022 Autor/allikas: Elena Kask

Tallinna merepäevad toimuvad 14.-16. juulil, mil kolm Vanasadama kruiisiala, Lennusadam ja Noblessneri sadamalinnak täituvad tiheda kultuuriprogrammi ja mitmekülgsete mereliste tegevustega. Selle aasta teema on "Meri on, meri jääb", mis teeb kummarduse Kihnu Virvele.

Pealinna saabuvad uudistamiseks ja lahesõitudeks külalislaevad, sadamate vahel liigub meretakso, sadamates on tihe elamus- ja spordiprogramm ning esinevad Eesti tuntud artistid.

Toimub Kihnu Virve merelaulude kontsert, kus astuvad üles Kukerpillid, Untsakad, Järsumäe pereansambel, Audru Jõelaevanduse Punt ja Olavi Kõrre. Ettekandele tuleb valik armastatud viise Virve sadade laulude hulgast. Teiste seas esinevad sadamates ka Gameboy Tetris & Friends, Clicherik & Mäxi ja Villemdrillemiga, Kõrsikud, Liis Lemsalu ja bänd, Jarek Kasar, ansambel Põhja-Tallinn, Jüri Pootsmann, Elephants from Neptune, Ines, Sofia Rubina, Ellip, Inger, Minimal Wind, Terminaator, Metsatöll, Tallinna Politseiorkester jpt.

Roheprogrammist leiab ka prügisukeldujate aktsiooni ehk merepäevade ajal toimub Noblessneri akvatooriumi põhja puhastamine.

Liikumisaasta raames pakuvad merepäevad külastajatele ka sportlikke tegevusi – Pirital leiab aset avavee ujumise väljakutse ja Lennusadamas toimub tänavaspordi- ja kultuurifestival Ghetto Games. Lisaks saavad külastajad end Lennusadama territooriumil proovile panna miniorienteerumises.

Traditsiooniliselt on festivali väikestele külalistele eraldi lasteprogramm: kolmel festivalipäeval toimuvad lastele pealinna sadamates meelelahutuslikud tegevused. Näiteks toimub iga-aastane lastejooks, mida jälgib Prügihunt koos mereröövlitega, esinevad Laulupesa lapsed, OMAtsirkus, Kolm Põrsakest jpt.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: