Mari Kalkuni vabadusest kantud lugu sai Lasnamäel ja Soomaal filmitud video

Mari Kalkun
Mari Kalkun Autor/allikas: Dmitri Kotjuh

Võidupüha tuules ilmus Mari Kalkuni kolmas singel "Lend põhjataeva all" peatselt ilmuvalt albumilt. Laul kõneleb vabadusest ja vabaduse otsingutest ning on saanud inspiratsiooni piiritajate välkkiirest lennust.

Video autor on filmitegija ja operaator Ants Tammik ning loo võtted toimusid nii Lasnamäe korrusmajade vahel, Raplamaa tolmavatel turbaväljadel kui ka suviselt lummaval Soomaal.

"Tahtsime jäädvustada seda tohutut kiirust, millega piiritaja lendab. Meie ideeks oli tuua paralleele linnu- ja inimmaailma, korrastatud ja inimkätega ehitatud ning looduslikult voogava vormi vahel. Kui Ants pakkus võttepaigana välja Lasnamäe, siis suhestusin sellega kohe, kuna olen ise elanud kümme aastat oma elust Tartus Annelinnas ja viimased kümme aastat Võrumaa hajakülas. Ruum, kus viibime, mõjutab meid vägagi, kogesin seda ka 24 tundi kestnud võttemaratonil," avas Mari Kalkun video sünnilugu. "Piiritajate sädin on aga minu meelest üks kõige tunnuslikumaid suvise linna helisid," märkis muusik. 

Tempokas videos ongi eri keskkondi siduvaks elemendiks ja keskseks tegelaseks piiritaja, kes väsimatu lendajana veedab pea terve oma elu õhus ja suudab elada nii linnas kui ka looduses. Esimest korda näeb videos tantsuliselt liikumas Kalkunit ennast. "Lähen alati sinna, kuhu muusika mind kannab. See laul lihtsalt pani tantsima! Terve "Stoonia lood" plaat on olnud eneseületuslik. Kogu aeg olen tahtnud kompida oma piire, sest piiride sees ja taga ju ongi vabadus", ütleb ta.

Video monteeris Tartus baseeruv India filmitegija Tushar Prakash. Laul on salvestatud Tartus Ö Stuudios ning selle miksis Martin Kikas, masterdas Kaur Kenk.

Kalkuni uus sooloalbum "Stoonia lood" ilmub 7. juulil koostöös Briti plaadifirmaga RealWorld Records.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: