Narvas toimub keeleõppijate ja disainerite Moepööre

11. juunil toimub Narvas moe- ja keelekooli Moepööre moešõu, kus näeb rõivaid ning aksessuaare, mida on loonud taaskasutatud materjalidest Ida-Virumaal ja Tallinnas elavad eesti keele õppijad koostöös tunnustatud Eesti disaineritega.

Tänavu märtsis kokku saanud keeleõppijate ja disainerite ees seisis uudne väljakutse: luua jätkusuutlikke rõivaid ja aksessuaare rääkides vaid eesti keeles. Võimaluse ühildada moeloomet keeleõppega tagas tasuta moe- ja keelekool Moepööre, mille avasid Narvas Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia, moefestival Estonian Fashion FestivaI ja Integratsiooni Sihtasutuse Narva eesti keele maja.

Kolme kuu vältel olid 40 keeleõppijale mentoriteks Eesti disainerid, kes on edukad jätkusuutlikus disainis: Ivo Nikkolo peadisainer Margot Vaaderpass, moeateljee Kät asutaja Kätlin Kikkas, maailma esimest e-kaubanduse pakendiringluse süsteemi Tango Eesti käivitanud Liis Tiisvelt ning kudumeid loov Anu Sirkas. Vajalikke kogemusi jagasid õpilastele töötubades asjatundjad: Tallinna tehnikakõrgkooli õppejõud Diana Tuulik, Viljandi kultuuriakadeemia juht Juko-Mart Kõlar, moeportaali asutaja Aljona Eesmaa ja moefotograaf Getter Raiend.

Valminud rõivaid ja aksessuaare näeb Narva kaubanduskeskuses Astri toimuval avalikul moešõul. Selle käigus selgub, kes keeleõppijatest pälvib oma loominguga tiitli "Parim jätkusuutlik moekollektsioon" ning saab 1000 eurot edasiseks moealaseks tegevuseks. 

Lisaks Moepöörde kollektsioonidele näeb laval ka teiste Eesti moedisainerite töid: Studio Kät, Anu Sirkas, Luste ja GalleryxRed Island. Esimest korda näitavad Narvas oma lõputöid ka kõrgema kunstikooli Pallas tekstiili- ja nahaosakonna tudengid.

Moešõu Moepööre toimub Narvas Astri keskuses pühapäeval, 11. juunil kell 16-18.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: